Біль у спині часто супроводжує вагітність. Майбутні мами часто скаржаться, що їм важко стояти, сидіти і навіть лежати. У другій половині вагітності майже 80% жінок страждають від болю в спині. Пояснюється це тим, що з кожним місяцем збільшується вага жінки, центр ваги зміщується і зростає навантаження на хребет.
Поступово у жінки починає змінюватися хода – так як спині необхідно справлятися з зростаючим навантаженням і несвідомо тіло набуває максимально зручне положення. Погодьтеся, вагітну жінку легко дізнатися зі спини.
Помічено, що жінки, які до вагітності активно займалися спортом, легше виношують дитину, так як їх м’язи спини і живота звикли до навантажень і нове завдання для них сприймається просто як чергове. Але якщо жінка до вагітності не займалася спотом або фітнесом, то ніколи не пізно почати. Хоча перед початком занять необхідно проконсультуватися з лікарем. Адже іноді болі в спині при вагітності можуть бути пов’язані з хворобою нирок або з посиленим тонусом матки. Якщо хворобливі відчуття все-таки викликають слабкі м’язи хребта, можна використовувати бандаж або спеціальні колготки. Однак не варто носити бандаж або колготки цілодобово, м’язи повинні працювати самостійно, щоб бути в тонусі.
Якщо майбутня мама зібралася все ж зайнятися спортом, то краще починати з перших місяців вагітності. Регулярні виконання фізичних вправ, прогулянки, плавання зміцнять організм і підніму настрій в настільки значимий для жінки період життя. Дуже корисні заняття йогою і плаванням, але обов’язково під наглядом тренера.
Рух – необхідна умова нормального розвитку плода і здоров’я майбутньої мами. Однак не варто дуже старатися. Відчуваючи втому, краще прилягти – це принесе більше користі.
Якщо жінка звикла ходити на підборах і платформах, то в період вагітності краще відмовитися від них, щоб не створювати додаткове навантаження на хребет і знизити ймовірність травм через нестійкість такого взуття.
При сидячій роботі майбутнім мамам необхідні десятихвилинні перерви щогодини, так як постійне сидіння шкодить не тільки спині, але і ногам.
Легкий розслабляючий масаж спини перед сном допоможе зняти втому і напругу. Спати краще на правому боці, злегка зігнувши ноги. До речі, вагітним жінкам необхідно навчитися правильно вставати з ліжка. Відразу підхоплюватися на ноги з положення лежачи – велика помилка. Вставайте повільно, без різких рухів повернувшись на бік, звісивши ноги і утвердившись ними на підлозі. Підтримуючи рукою тіло, поступово вставайте. Це важливо як для мами, так і для малюка.
Але буває біль в спині при вагітності такого характеру, при якому терміново потрібна консультація лікаря. Якщо болить поперек, температура підвищена, сеча темного кольору – це все ознаки піелоніфріта – необхідна допомога лікаря! Якщо болі в спині епізодичні або регулярні, при цьому прихоплює матку, а термін вагітності менше 37 тижнів – можлива загроза передчасних пологів. Ці симптоми також вимагають негайного звернення до фахівців!
При будь-яких болях в спині під час вагітності краще перестрахуватися, звернувшись до лікаря!
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.