Чому болить горло?

Біль у горлі особливо часто виникає в холодну пору року. При цьому цей стан завдає масу незручностей і проблем. Причини болю в горлі можуть бути різні: від банальної застуди навіть до поцілунків.

Допомогти впоратися з цією проблемою може досвідчений ЛОР. Кам’янець-Подільський ЦСМ пропонує пройти обстеження на сучасному устаткуванні в кабінеті отоларинголога.

Найчастіше горло болить через запальний процес у гортані, глотці та мигдалинах. Паралельно можуть виникати такі симптоми як кашель, чхання, збільшення лімфовузлів та підвищена температура тіла.
Лікарі-отоларингологи виділяють вісім основних причин болю у горлі.

Вірусна інфекція

95% усіх болів у горлі провокують віруси. Сюди відносяться застуда, мононуклеоз (часто передається зі слиною під час поцілунків), паротит, грип, вірусна віспа, кір, коронавірус.

Бактеріальна інфекція

Найбільш поширені хвороби, що викликаються бактеріями, – це ангіна та тонзиліт. При цьому, крім болю в горлі, може з’явитися набряк горла та підвищитись температура.

Алергічні реакції

Коли організм реагує на алергени, такі як трава, пилок, шерсть, він виділяє хімічні речовини, що викликають чхання, першіння та біль у горлі, сльозотеча.

Сухе повітря

Якщо ви відчуваєте біль у горлі вранці, причиною може бути сухе повітря у приміщенні. Особливо це часто трапляється взимку, коли працюють обігрівачі. При цьому болить горло без підвищення температури.

Дим та хімічні подразники

Хворіти горло може від сигаретного диму, миючих засобів, хімічних речовин та забрудненого повітря.

Травма

Больові відчуття може викликати будь-яка травма і навіть пошкодження їжею слизової оболонки гортані.

Онкологія

Це ще одна причина болю: рак горла, язика, голосового апарату. З інших симптомів з’являється утруднене ковтання, захриплість, кров у слині.

ВІЛ-інфекція

Біль у горлі утворюється при зараженні ВІЛ. Фахівці кажуть, що грипоподібний стан та біль у горлі, це одні з ранніх симптомів зараження.

Що робити, якщо болить горло?

При перших ознаках болю у горлі необхідно звернутися до сімейного лікаря або отоларинголога. У домашніх умовах можна застосувати такі методи:

  • пити більше води,
  • вибирати правильно їжу, уникати сухої та гострої їжі,
  • полоскати горло відваром ромашки або шавлії,
  • частіше зволожувати повітря у приміщенні,
  • уникайте подразників, наприклад, сигаретного диму.

Біль у горлі, спричинений вірусною інфекцією, проходить за 2-7 днів. При бактеріальній інфекції допоможе прийом антибіотиків, призначених лікарем.