Кількість людей, що скаржаться на головний біль, величезна. У кожного знаходиться своє пояснення: недоспав, погана екологія, неправильний розпорядок дня. Дійсно, існує більше 50 видів головного болю, причиною якого є високий або низький тиск, неправильний сон і т.п. Але найчастіше причина в самій голові, точніше – в наших думках.
В останні десятиліття значно збільшилася кількість людей, зайнятих інтелектуальною працею. Майже весь наш час зайнятий комп’ютерною діяльністю в офісі, написанням звітів, складанням бізнес-планів, веденням ділового листування. Одночасно ми намагаємося пам’ятати і про тисячі інших важливих справ: що купити на вечерю, оплатити рахунки, відвести дитину в спортивну секцію, помити машину і т.п. У нашій голові постійно живуть тисячі думок, а їх гул нестихає навіть тоді, коли настають хвилини відпочинку. А якщо додати до цього бурління думок сидячий спосіб життя, ви гарантовано дістанете головний біль.
До того ж ми намагаємося придушити в собі стреси та емоційні переживання, без яких важко уявити собі сучасне життя. Але якщо не дати їм виходу назовні, то головний біль та інші захворювання забезпечені.
Фахівці вважають, що наша голова служимо чимось на зразок антени, вона виводить з тіла всю негативну енергію, але при цьому страждає сама. Щоб позбутися напруги, допоможе фізична активність: фітнес-центр або біг.
Життя людини – наслідок її переконань і життєвих установок. Ми часто легковажно ставимося до слів, які вимовляємо. Наприклад, як часто ми чуємо від інших: голова тріщить, голова не варить, треба поламати голову над цим, голова обертом йде, повна каша в голові, б’юся чолом, а нічого не виходить.
Напевно, і ви дізналися тут деякі властиві вам мовні звороти. А саме вони дають найбільш руйнівний посил вашому організму. Пам’ятайте, що думка матеріальна, а думка, вимовлена вголос, матеріальна подвійно! Тому, в першу чергу, спробуйте позбутися своїх виразів-паразитів.
Існує кілька вправ, які допоможуть позбутися від тяжкості в голові. Візьміть який-небудь м’який предмет, наприклад, подушку, помніть її, побийте, виливаючи таким чином весь свій негатив на неї. Закрийте очі і уявіть, що втома і напруга зникають не через вашу голову, а через цю подушку. Подивитися, наскільки легше вам стане.
Ще одна порада: щоб емоції не накопичувалися, не бійтеся висловлювати їх. Якщо ви станете придушувати в собі гнів і навіть радість, то це негативно вплине не тільки на психіку, але й на внутрішні органи. Якщо хочеться плакати – плачте, хочеться кричати – кричіть. Сильний прояв емоцій допоможе впоратися з напругою.
Позбавтеся від відчуття провини і не коріть себе без причини. Навіть якщо ви не досягли поставлених цілей, це не привід для самобичування. Постарайтеся розслабитися і поставте собі нові цілі, більш реальні.
Не намагайтеся догодити всім навколо, будьте трошки егоїстом, думайте про свої почуття і тоді жити стане комфортніше.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.