Коліна можуть хворіти у людей будь-якого віку і з різних причин.
Колінні суглоби кожен день піддаються навантаженням, як легким, наприклад, при ходьбі
Коліна можуть хворіти у людей будь-якого віку і з різних причин.
Колінні суглоби кожен день піддаються навантаженням, як легким, наприклад, при ходьбі, так і сильним, при занятті спортом, підніманні важких предметів, ударах і т. д.
Разом з тим причинами болів можуть бути не тільки навантаження, але і запальні захворювання.
Нижче опишемо основні причини болю в колінах.
Як правило, травми часто трапляються у спортсменів-легкоатлетів і футболістів, а також у спортсменів-непрофесіоналів. Постійне тертя надколінника об кістку стегна, а також часті падіння і удари призводять до травм: удари, вивихи колінної чашечки, розрив зв’язок, переломи, пошкодження менісків.
Запальні процеси можуть бути наслідком травм, алергічних реакцій, порушення обмінних процесів, інфекцій. Причому інфекції можуть поширюватися навіть через нешкідливі на перший погляд подряпини. Дуже часто патології супроводжуються накопиченням рідини в суглобі. Серед запальних захворювань, такі як артрит, бурсит, ліпоартрит, синовіт і тендиніт.
Це хронічні захворювання, які з’являються тоді, коли організм починає виробляти антитіла до здорових клітин і тканин. Власна імунна система сприймає суглоби як ворогів і руйнує їх.
Серед таких захворювань ревматизм, ревматоїдний артрит, реактивний артрит.
Дані зміни пов’язані з процесами старіння і зношуванням суглобів. Як правило, зустрічаються у людей похилого віку. Звернути ці зміни неможливо, але лікувати треба, щоб не дотягнути до хірургічного втручання.
Серед дегенеративних змін остеоартроз, остеохондропатія, меніскопатія, тендопатія.
Пухлини і кісти вражають суглоби або навколосуглобові тканини, викликаючи біль. Неприємні відчуття задньої сторони коліна можуть бути симптомом новоутворення. Але біль в колінах може бути симптомом і таких онкопроцесів, як рак молочної залози, рак легенів та ін.
Якщо ця проблема нова для вас, то, в першу чергу, вам допоможе терапевт. Після огляду він поставить попередній діагноз, на підставі якого дасть направлення до вузького спеціаліста: травматолога, хірурга, невролога, ревматолога, ортопеда, інфекціоніста, масажиста або фізіотерапевта. Кам’янець-Подільський ЦСМ пропонує послуги більшості зазначених фахівців.