Ще кілька років тому уявити ефективну медицину без антибіотиків було неможливо. Сьогодні ж лікарі говорять про те, що через десятиліття антибіотики будуть марні.
У першій половині минулого століття Олександр Флемінг зробив революцію в медицині – відкрив перший у світі антибіотик пеніцилін, чим врятував мільйони життів від інфекцій, які мучили людство протягом тисячоліть. З роками були відкриті інші види антибіотиків, без яких неможливо було швидко позбутися від ангіни, запалення легенів, гаймориту, простатиту, циститу, сепсису. Особливо, якщо мова заходила про життя і смерть антибіотики ставали незамінні.
У той же час антибіотики безсилі проти вірусів. А оскільки більшість застуд і ОРЗ мають вірусну природу, то боротися з ними за допомогою антибіотиків марно.
Нещодавно ж лікарі з Великобританії зробили гучну заяву про те, що мікроорганізми, що викликають запалення, стали більш стійкими до антибіотиків, а тому застосовувати такі препарати в лікувальних цілях не тільки безглуздо, але і небезпечно.
При всій повазі і величезній подяці до відкриття Флемінга, антибіотики втратили свою початкову спрямованість. А виною всьому людський фактор. Медики так захопилися призначенням антибіотиків пацієнтам, що віруси просто адаптувалися до них. Даний висновок грунтується на цілому ряді досліджень, про результати яких було повідомлено в офіційних доповідях.
Професор Джеремі Фаррер заявив, що навіть найпростішу застуду медики лікують із застосуванням антибіотиків, в яких немає ніякої необхідності.
Саме таке легковажне зловживання корисними раніше антибіотичними препаратами, коли пацієнти звертаються в поліклініку для лікування банальної застуди, а лікарі їм тут же прописують антибіотики, і стало причиною того, що віруси звикли до них і стали небезпечними. Більше того, є дослідження, які доводять, що у ряду бактерій стійкість до антибіотиків зростає стрімкими темпами.