Чому антибіотики не допомагають при грипі?

У народі склалася стійке думка, що за допомогою антибіотиків можна позбутися будь-якої інфекції та вірусу. Проте вчені стверджують, що антибіотики даремні при лікуванні вірусних захворювань, у тому числі грипу.

Вся справа в тому, що грип та інші види простудних захворювань викликані вірусами, а не бактеріями, на боротьбу з якими і спрямовані антибіотики. Найчастіше антибіотики виписуються в результаті лікарської помилки, коли діагноз неясний.

Чим відрізняються бактерії від вірусів?

Бактерії – це мікроорганізми, частіше одноклітинні. Вірус – автономний генетичний елемент, що представляє собою сплав молекул нуклеїнових кислот (ДНК і РНК), який може відтворюватися тільки усередині живих клітин. Коли вірус впроваджується в клітини, відбувається інфікування. Таким чином, бактерії і віруси мають різну природу. Для бактерій антибіотики – смертельна зброя, а для вірусів вони не представляють ніякої загрози.

Ось і виходить, що застосування антибіотиків при грипі та застуді – це знущання над власним організмом. Але є випадки, коли антибіотики при грипі виправдані – ускладнення організму після того, як над ним познущався вірус. Антибіотики призначають при пневмонії, бронхіті, запаленні горла або дихальних шляхів, середнього вуха, кон’юнктивіті. Бактеріальна інфекція можлива відразу після вірусного зараження.

Запам’ятайте, що антибіотики ніяк не можуть бути засобом першої допомоги. Їх призначають вже при відносно важкій формі хвороби. А ось при грипі або застуді вони взагалі не доречні.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.