Жінки після 35 років сміливо можуть народжувати здорових і тямущих дітей. У той же час, чимало жінок, незважаючи на величезне бажання і докладені зусилля, не можуть мати дітей. І нерідко причина цьому — чоловіки.
Ряд вчених стверджують, що жінку, що народжує дитину у віці понад 35 років, всупереч існуючій думці, не варто вважати пізньою породіллею.
Фахівці, проаналізувавши історії хвороб декількох тисяч жінок, у яких була хоча б одна дитина, прийшли до висновку, що не варто поспішати народжувати. На їхню думку, вік після 30 років — ідеальний для народження дитини. У цей період в організмі представниці слабкої статі спостерігається набагато менше гінекологічних проблем. Також слід враховувати той факт, що у молодих дівчат нерідко відсутня емоційна готовність і необхідний психологічний стан, які так важливі при пологах. Медики пояснюють, що для дам після 30 років, народження дитини не стає великим стресом, так як на цей крок вони йдуть усвідомлено.
Для суттєвого полегшення пологів ескулапи радять регулярний секс. Якщо кількість статевих актів і сперми досить велика, то шийка матки стає еластичною. У результаті при народженні дитини вона розкривається набагато краще і без значних зусиль пропускає плід.
У свою чергу група вчених Медичного центру імені Рабіна в Петах-Тіква прийшла до висновку, що більшості жінок після 40 років, які ведуть вагітність у хороших фахівців, вдається народити здорову дитину. У той же час, вивчивши історії хвороби більш ніж 200 породіль цієї вікової групи, ескулапи прийшли до висновку, що майбутні мами значно частіше стикаються з різними ускладненнями.
Дослідники під керівництвом професора Яріва Йогева констатували, що вагітність у жінок середнього віку і старше спричиняє підвищення кров’яного тиску та ризик гестаційного цукрового діабету. Якщо у молодих вагітних жінок високий кров’яний тиск спостерігається в 3% випадків, то у немолодих таке ускладнення зустрічається в 9%. У жінок значно вищий шанс народити дитину недоношеним. Також вищий шанс на передлежання плаценти — при цій патології неправильно прикріплена плацента перешкоджає розкриттю матки, перекриваючи матковий зів.
Також у матерів старшого віку частіше трапляється сильныша післяпологова кровотеча, метаболічні порушення у новонароджених. Суттєвого впливу на плід більшість цих ускладнень не надають. Новонароджені, як правило, приходять в норму протягом трьох днів після пологів.
Керівник групи зазначив, що сьогодні система медичного страхування Ізраїлю зіткнулася зі зростаючим попитом на екстракорпоральне запліднення жінок старше 40 років. Жінки старше 50 років запліднені донорські яйцеклітини вважають за краще купувати за кордоном.
Слабка стать також горить бажанням мати дитину з більш високим інтелектуальним рівнем. Вчені Гарвардського університету вважають, що для цього вагітні жінки повинні вживати багато риби.
Провівши широкі дослідження, американські вчені встановили, що у матерів, які після четвертого місяця вагітності, щонайменше, три рази на тиждень вживали страви з риби, діти мають більш гнучку нервову систему і більш тямущі.
Фахівці вважають, що мінерали й активні хімічні сполуки, включаючи жирні кислоти, які містяться в рибі, сприяють більш активному розвитку дитини. У той же час вони радять проконсультуватися з лікарем перед тим, як переходити на рибну дієту.
У зимову пору року джерелом здорового харчування для майбутніх мам можуть стати осінні ягоди, шипшина, сухофрукти, мед, горіхи і насіннячка, гарбуз і топінамбур, пророслі зерна пшениці, буряк, капуста, фруктові та овочеві пюре, призначені для дитячого харчування.
У той же час чимало жінок, незважаючи на величезне бажання і докладені зусилля, так і не зможуть мати дітей. І причина зовсім не в них. Дослідники з Університету Копенгагена в Данії стверджують, що у кожного п’ятого чоловіка є «обмежено фертильна» сперма і проблеми з зачаттям. Цілком можливо, що саме це є причиною неухильного зменшення народжуваності в Західній Європі.
Згідно зі звітом європейських дослідників сперма все менш придатна до запліднення, а її якість стає все гірше. У 20% європейських чоловіків у віці від 18 до 25 років низька кількість сперматозоїдів у спермі, спостерігається зниження рівня тестостерону, а також інші аномалії (яєчко, яке не опустилося і т.п.). У результаті кількість пар, що мають проблеми із зачаттям постійно зростає. Вони все частіше вирішують свої проблеми за допомогою ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) і самими різними способами.
«Коли питання стосується проблем із зачаттям у сім’ї, то питання якості сперми чомусь дуже часто відсувається на задній план. Між тим, неякісна сперма може бути однією з головних причин, через які пари вдаються до ЕКЗ. І це також є вагомою причиною, чому подібні процедури часто закінчуються безуспішно», — стверджує автор дослідження Нільс Скаккебак.
Характерно те, що вже кілька десятиліть, стійко фіксується загальне зниження показників чоловічого репродуктивного здоров’я. Вчені припускають, що причиною цього є не певні генетичні відхилення, а стиль життя чоловіків і фактори зовнішнього середовища.
Два нових дослідження довели, що на якість сперми негативно впливає куріння (шанси стати батьком знижуються), а куріння вагітних небезпечно для фертильності їх майбутніх синів.
На якість сперми також негативно впливає зайва вага. Недавні дослідження підтвердили, що у товстих чоловіків менша кількість сперматозоїдів у спермі. До того ж швидкість сперматозоїдів і, як наслідок, їх продуктивність нижче.