Черемша (цибуля ведмежа) – весняний вітамінний дарунок природи нашому організмові. Особливо, якщо організм збіднів на вітаміни, ослабнув. Окрім того, якщо у малечі немає апетиту, дисбактеріоз, гастрити – то саме зелені листочки із соковитим стеблом, насичені аскорбіновою кислотою, і допоможуть подолати ці негаразди.
Салати, напрочуд смачні й пахучі з черемшою, підсилять виділення шлункового соку, жовчі, покращать перистальтику кишківника, сприятимуть розвитку нормальної кишкової флори та ще й згубно подіють на гостриків.
Ця чудова весняна цибуля розширює кровоносні судини, налагоджує ритм серця, уповільнюючи його. І люди старшого віку, які знають, що таке підвищений артеріальний тиск або атеросклероз, не один раз дякували черемші.
А у тих, хто перехворів застудними недугами чи грипом, від її фітонцидів зникнуть залишки хвороби. Вживати черемшу варто й для профілактики грипу.
Збирають рослину до того, як вона зацвіте, бо пізніше вона втрачає свою поживну цінність, віддаючи її майбутньому насінню.
Буває, дехто скаржиться, що після вживання черемші появляється печія. Таке може бути, якщо з’їли її дуже багато, а кислотність шлункового соку підвищена або у людини наявний гастрит гіперацидний чи виразка шлунку. Тоді слід бути обережним, вживати небагато цієї рослини.
Збираючи рослину, не виривайте її з корінням, не виривайте також усю дощенту на галявині, залишіть більшість, щоб можна було повернутися сюди наступного року, а ще краще – викопайте кілька цибулинок і посадіть у себе на городі чи в садку, десь у вологому затінку. І за кілька років уже й до лісу не доведеться ходити.
Наталія Земна