Багато людей, які вирішили зміцнювати своє тіло і здоров’я в тренажерному залі, настільки захоплюються, що забувають про основні базові принципи ефективного тренування.
Так, багато хто в гонитві за накаченими м’язами проводять за тренуваннями години безперервно. У той же час співробітники Університету Лозанни провели дослідження, яке довело, що люди, які тренуються більше 14 годин щотижня, не можуть похвалитися відмінним здоров’ям. Вчені провели опитування понад 1200 чоловік у віці від 16 до 20 років.
У результаті з’ясувалося, що якщо молода людина дотримувалася активного режиму тренувань, то у неї спостерігалися знижені показники стресу і тривожності, рівень мозкової діяльності і самооцінка підвищувалися. Проте всі позитивні моменти високої фізичної активності мало проявлялися у 5% респондентів, які тренувалися понад норму. Негативний ефект зводився до запалення під назвою надмірне навантаження.
Оцінити психічний і фізичний стан здоров’я учасників фахівці взялися за системою ВОЗ (коли шкала стану становила 0–25 балів). Середні показники склали 17 балів. Всі опитані були розбиті по групах відповідно з частотою їх тренувань на тиждень. З них 35% людей займалися мало — близько 3,5 годин на тиждень. 41% учасників займалися середньо — 3,6–10,5 годин. А 18% опитаних приділяли тренуваннями більше 17,5 годин на тиждень.
Система ВОЗ показала, що люди першої і другої групи в два рази частіше отримували оцінку нижче 13 балів, що говорило про поганий стан. Люди з третьої групи відчували себе краще всіх, однак найкращі показники були у тих, хто тренувався не більш 14 годин на тиждень, а у тих, хто займався більше 17,5 годин, всі позитивні моменти тренувань пропадали.
Дане дослідження наочно показує, наскільки важливий відпочинок в системі тренувань. Якщо ви не плануєте відпочинок, або дні відпочинку взагалі не передбачені у вашому графіку тренувань, то насправді обмежуєте можливу користь від занять. Оскільки тіло стає сильнішим після фізичного навантаження, йому необхідно давати час простою для відновлення м’язової тканини. Ефективна програма тренувань обов’язково включає в себе періоди відпочинку і відновлення. До речі, це дозволяє адаптуватися до вправ — ви станете швидше і сильніше. Дні відпочинку дозволяють також відновитися розумово і емоційно, що дозволить уникнути синдрому перетренованості.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.