Серед рослин, до яких ставлення було обережним, є часник. Його застосовували від застудних захворювань: подрібнювали, перемішували із сіллю і такою кашкою натирали п’ятки, після чого вдягали теплі шкарпетки. Температура спадала. Стан поліпшувався. Цю ж кашку застосовували і від облітерації (звуження судин на ногах).
У разі ентероколітів, проносів, поліпозної хвороби один раз на два дні ковтають обчищений зубок часнику. Він проходить через шлунково-кишковий тракт, не подразнюючи слизову оболонку, їдкою речовиною екстрагує у кишківнику деякі речовини й виходить цілим.
Не варто вживати часник, якщо гастрит чи хвора підшлункова залоза. Від частого вживання часнику загостритися холецистит, хронічні запальні гінекологічні процеси. Якщо часник вживати на вечерю, він викликає тяжкі сновидіння, тупий або пульсуючий біль голови.
Вживання часнику може супроводжуватись алергією – висипання прищів на носі, його почервонінням, нагноєнням. Не лікує він і парадонтоз, а навпаки від часнику ясна та зуби ще більше болять.
Не раджу вживати часник, як протипухлинний засіб. У разі онкозахворювання легень від вживання часнику стан хворого різко погіршується.
То, все-таки стоїть питання чи їсти часник? Так, їжте, але якщо ви здорові. Настоянку з часнику п’ють від подагри, каменів у нирках і сечовому міхурі. Для цього потрібно п’ять головок часнику дрібно порізати і настоювати в 0,5 л горілки в теплі упродовж 8-10 днів. Вживати по половині чайної ложки тричі на добу.
Татарник колючий – це всім відомий будяк. Ще його називають страхополохом, чортополохом. Надзвичайно цілюща вся рослина будяка. Крім того, що квіти та листки допомагають тонізувати серцеву діяльність, рослина має протипухлинні властивості. Вона «воює» з новоутвореними пухлинами, протистоїть утворенню метастазів, а тому рекомендована після онкологічних операцій. Жінкам допомагає лікувати пухлини матки. На те придатні листки та кошики квітів.
Для приготування ліків:
Ліки з татарника не токсичні, усувають пригнічений стан, додають бадьорості.
Також потрібно розрізняти, де будяк, а де розторопша. Розторопша має білі плями на колючих листках.
Відвідайте Центр Сімейної Медицини в м. Кам’янці-Подільському для отримання якісних медичних послуг від спеціалізованих лікарів.
Наталія Земна