У недавньому дослідженні вчені підтвердили, що життя в місті робить сильний вплив на «внутрішній годинник». Цікаво, що вплив цей виявляється як на людину, так і на тварин.
Давно помічено, що все живе на планеті має здатність відчувати час. Хід цього біологічного годинника тісно пов’язаний зі зміною дня і ночі, порами року та іншими зовнішніми збудниками. Встановлено, що людина вже народжується з «внутрішнім годинниаком». У міру набуття мовних навичок, з’являється психологічний годинник – минуле, сьогодення, майбутнє. Так час набуває характер руху. Коли ми чимось захоплені, час пролітає непомітно, коли нічим не зайняті, час повзе, як черепаха.
Однак не так дано було відмічено, що в містах і в селах час рухається по-різному.
Для доказу цього факту німецькі та британські вчені вимірювали 24-годинний цикл біологічної активності міських і лісових дроздів у південній Німеччині. Проаналізувавши зібрані дані, дослідники виявили, що міські птиці прокидаються раніше і засипають пізніше, ніж лісові.
Причину цьому вчені вбачають у мікроеволюційних змінах у відповідь на синє світло і підвищений шум.
У зв’язку з цим фахівці зробили висновок, що міста роблять сильний вплив на «внутрішній годинник» в організмі людини.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.