Який секрет приховує у собі чай?
Чому японці перетворили чаювання на цілу церемонію, схожу на свято? Кожним ковтком чаю на Cході насолоджуються, вважаючи, що таким чином можливо позбавитися усіх неприємностей та налаштуватися на позитив. З давніх часів чай шанували в Індії та Греції, Китії та Туреччині, та й росіяни здавна полюбляли побалувати себе чайком, навіть самовар спеціально вигадали! Ще давні лікарі встановили більш ніж 25 лікувальних ефектів чаю, серед них – нейтралізація отрути, спалювання жирів, зміцнення зубів і навіть покращення голосу.
Вже сучасні медики змогли підтвердити цілий ряд цінних властивостей чаю. Він поліпшує роботу травного тракту, підвищує статеву потенцію, допомагає визрівати молодим клітинам, провокує потовиділення, полегшує сечовипускання при хворобах нирок, втамовує спрагу та позбавляє від головного болю. Також ефективний чай для очищення крові та поліпшення кольору обличчя, він допомагає лікарським препаратам дістатися глибин організму, полегшує дихання та заспокоює серцебиття.
Наявність у чайному напої великої кількості корисних речовин можна вважати дарунком природи для людини. А пояснюється все двома головними перевагами цієї унікальної рослини: чай здатен синтезувати рідкісні речовини та розчиняти їх у корисні. Із ґрунту рослина бере все найкорисніше та рідкісне, а у готовому чаї ці речовини посилюють свій ефект.
Будь-який чай включає у себе майже 130 корисних компонентів, які представляють собою 10 постійних груп. Саме наявність цих груп і визначає якість та сорт чаю, а більша їхня частина представлена екстрактивними речовинами, перехідними у воду високої температури. І звичайно, не можна не сказати про такі важливі складові чаю як таніни та катехіни – дубильні речовини. Саме завдяки їм чай має червоно-коричневий відтінок та терпкий смак.
А неповторний аромат чаю надають ефірні масла. Дубильні речовини особливо корисні для людей, що страждають на атеросклероз, тому що підвищують еластичність стінок кров’яних судин.
Чай – це справжнє джерело вітамінів та мінералів. Він містить вітаміни групи В, вітамін А, пантотенову кислоту, Р, РР, С. Між іншим, свіже листя чаю у 4 рази перевищує лимон по кількості вітаміну С. Особливо багато вітаміну С у зеленому чаї.
Таким чином, чай – це легкодоступний еліксир молодості та здоров’я. А якщо пити його із задоволенням, то користь буде відчувати не лише тіло, але й душа.