Спробувавши кардамон одного разу, ви назавжди запам’ятаєте і полюбите цей солодкувато-терпкий смак і пряний аромат. А дізнавшись його користь для організму, зробите його обов’язковим складовим свого раціону.
Існує два види кардамону – чорний і зелений. Батьківщиною чорного кардамону є Австралія і тропічна Азія, його аромат більш складний і сильний. Зелений, як правило, росте в Індії та Малайзії. Єдиної думки серед фахівців щодо корисності чорного або зеленого немає. З давніх часів кардамон вважається цінною спецією, як з точки зору його властивостей, так і за рахунок його трудомісткого вирощування.
– 3-8% ефірного масла, багатого такими речовинами як амідон, терпінеол, цинеол, лімонен і борнеол, жирні масла і складні ефірні;
– вітаміни В1, В2, В3 і вітамін С;
– вуглеводи, білок, харчові волокна;
– цинк, магній, фосфор, кальцій, натрій, калій, мідь, марганець, залізо.
Ще стародавні східні цілителі помітили, що кардамон сприяє активності і ясності розуму, покращує мозкове кровопостачання, стимулює роботу серця, підіймає настрій.
Зелений кардамон використовується як ефективний освіжувач подиху, досить розжувати лише 2-3 зернини. До речі, це ж допоможе зняти ранкову слабкість, полегшить стан при переїданні.
Кардамон – відмінний засіб для боротьби із зайвою вагою, зцілення застарілого ожиріння. Щоб домогтися швидкого ефекту, досить просто посипати зернами кардамону кожний прийом їжі.
У кардамону одночасно солодкий і гострий смак. Він живить плазму, кров, кістковий мозок, нервові клітини, корисний для травної, сечостатевої, дихальної, кровоносної і нервової системи. Кардамон входить до складу протизастудних чаїв.
Але додавати кардамон в страви треба обережно, бо це сильна пряність. Чверті чайної ложки кардамону цілком достатньо для ароматизації страви на 5-6 чоловік.
Кардамон застосовують при застуді, кашлі, бронхіті, астмі, поганому травленні, нетравленні шлунка. Також він використовується для лікування передміхурової залози і зміцнення селезінки.
При додаванні в каву кардамон усуває токсичність кофеїну.
Якщо прополоскати рот настоєм кардамону і кориці, можна позбутися фарингіту, хрипоти, захиститися від грипу. Кардамон також має знеболюючу властивістю, допомагає вгамувати зубний і вушний біль.
Цілющі властивості кардамону можна називати нескінченно, але ще краще просто вживати його з улюбленими стравами і напоями і залишатися здоровим!
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.