Мало знайдеться людей, які не люблять поласувати горішками. Хтось вибирає волоські горіхи, комусь до душі арахіс або мигдаль. Спробуємо з’ясувати, чим хороші різні види горіхів.
Раніше горіхи вважалися шкідливим продуктом через велику кількість калорій. Але якщо горіхи вживати в помірних кількостях, то вони принесуть величезну користь. Сьогодні горіхи розглядаються як один з продуктів здорового харчування. Їх популярність забезпечена високим вмістом поживних речовин.
Ласуючи арахісом, фундуком, мигдалем або волоським горіхом, ми насичуємо організм необхідними вітамінами і мікроелементами, які залишаються в організмі протягом декількох сезонів! Горіхи багаті магнієм, кальцієм, залізом, фосфором, фолієвою кислотою. До їх складу входять складні білки, які швидко насичують організм і піклуються про стан м’язів. Регулярне вживання горіхів допомагає вивести токсини з організму, стимулює роботу серця і мозку.
Особливо корисні горіхи при переході на вегетаріанську систему живлення і при дотриманні дієти, тому що вони знижують апетит, але з’їдати потрібно не більше жмені. Оскільки цей продукт відрізняється високою калорійністю, то необхідно обмеження в кількості, інакше можна набрати зайву вагу.
І хоч не всі вони є горіхами з біологічної точки зору, але для нас у звичному для них сенсі вони залишаються саме горіхами.
Найдоступнішими для нас є волоські горіхи. Знайти їх можна, здається, в будь-якому дворі, як у сільській місцевості, так і в містах. За кількістю калорій плоди волоського горіха перевершують великий білий пшеничний хліб з борошна вищого сорту. Клітковина і масло волоського горіха прекрасно стимулюють роботу кишечника, впливають на секрецію шлунка як при підвищеній, так і при зниженій кислотності.
Вони здатні заповнити недолік заліза і кобальту в організмі. Вміщені в них корисні речовини благотворно впливають на судини головного мозку і підвищують розумову діяльність. Дієтологи рекомендують цей продукт людям, що перенесли операцію і тим, чия робота пов’язана з важкою фізичною працею.
З’їдаючи жменя волоських горіхів щодня можна сприяти розсмоктуванню щільних утворень в організмі. Волоський горіх знімає нервову напругу і загострює почуття.
Фундук — задоволення для гурманів. Це горіх з тонкою шкаралупою і ніжним смаком. У фундуку міститься 60% масла, представленого стеаринової, пальмітинової і олеїнової жирними кислотами. Ці речовини необхідні як для зростаючого дитячого організму, так і для дорослого. Жирні кислоти підтримують серцево-судинну систему і знижують поганий холестерин в крові. Фундук багатий вітаміном Е і мінералами: залізом, кобальтом, кальцієм.
За своєю енергетичної цінності фундук перевищує хліб, молоко і навіть шоколад. Він корисний при порушеннях серцевої системи, варикозному розширенні вен, збільшенні передміхурової залози, недокрів’ї, трофічних виразках, флебітах.
Арахіс — «земляний горіх», здатний тамувати голод. У арахісі міститься фолієва кислота, яка бере участь у зростанні та оновленні наших клітин. Амінокислоти представлені в такому співвідношенні, що легко засвоюються організмом. Земляний горіх багатий калієм, фосфором, вітамінами РР, В1, В2, D. Ці мікроелементи приносять велику користь серцево-судинній, м’язовій системи, мозку, печінці. Ось чому при поїданні арахісу активізується увага, пам’ять, розумова діяльність.
Мигдаль – ласощі недешеві, але його дорожнеча окупається корисними властивостями. Плоди мигдалевого горіха мають жовчогінну властивістю, очищають кров, печінку, нирки, дроблять камені. Фосфор, кальцій, залізо, амінокислоти, ненасичені жири, якими багатий мигдаль, посилюють мозкову діяльність, сприяють поліпшенню зору, виробляють чистку організму від шлаків. Також вони допомагають у лікуванні виразки шлунка, астми. Вітаміни В2 і В3 стежать за станом шкіри, зубів, волосся.
І на завершення – всі види горіхів неймовірно корисні для чоловічої статевої сфери.