Як з’ясували вчені, люди, які страждають зайвою вагою, схильні до часткової втрати пам’яті, уваги і розумових здібностей.
Більше того, дослідники попереджають, що в середньому віці зайва вага загрожує недоумством. Самі вчені пояснюють це тим, що це можливий вплив розвитку серцево-судинних захворювань або діабету, а також жирові клітини (наприклад, гормони лептину) безпосередньо негативно впливають на людський мозок.
Дане дослідження ґрунтується на даних, отриманих на основі спостережень за 2223 здоровими жителями Франції, яким у 1996 році виповнилось від 32 до 62 років. Всім учасникам на той час запропонували пройти тести на здатність запам’ятовувати і засвоювати нові знання, а також завдання на уважність. Те ж випробування їм запропонували рівно через п’ять років.
У результаті виявилося, що показники тестів осіб з надмірною вагою нижчі, ніж у тих випробовуваних, хто зберіг стрункість. Тобто за минулу п’ятирічку товстуни деградували в розумовому плані.
Вчені говорять, що однією з причин такого явища може бути те, що гормон голоду лептин, що виробляється жировими клітинами, швидше за все, гальмує пам’ять і розумові здібності. Так само і потовщення стінок кровоносних судин, що постачають мозок, на думку вчених, може провокувати недоумство.
Такий же вплив на мозок може надавати і діабет, при якому розвиваються судинні захворювання, а також за рахунок шкідливого впливу інсуліну на клітини мозку.
У Центрі Сімейної Медицини Ви можете пройти всі необхідні аналізи, а також проконсультуватися з нашими фахівцями які нададуть кваліфіковану допомогу.