Будова мозку впливає на життєві успіхи

Одні люди вміють ставити собі чіткі мотивації, а інші пливуть за течією, віддавшись на волю обставин. Вчені стверджують, що винен у цьому не темперамент або характер, а будова мозку.

Життєві досягнення, успіхи в кар’єрі, перемоги у змаганнях, блискучий захист дисертації. Чому не всім людям стають доступні ці сходження, подолання бар’єрів для досягнення мети? Як показує життя, вся справа в мотивації. Одні люди вміють ставити собі чіткі мотивації, а інші пливуть за течією, віддавшись на волю обставин.

Вчені стверджують, що винен у цьому не темперамент або характер, а будова мозку.

Французькі дослідники встановили, що орган, що відповідає за мотивацію, знаходиться в головному мозку. Цей відділ називається вентральний стріатум. Дійсно, результативність фізичної або розумової діяльності залежить від мотивації людини. Наприклад, людина займається спортом. Вона почне приділяти набагато більше часу тренуванням, якщо буде впевнена, що перемога на змаганнях принесе їй велику фінансову винагороду або всесвітню славу. Також і студент вузу буде добре вчитися, якщо буде точно знати, що зможе стати висококласним професіоналом своєї справи.

Провівши дослідження, вчені з Франції встановили, що відділ головного мозку під назвою вентральний стріатум несе відповідальність за мотивацію. У ході дослідження 20 добровольців в положенні лежачи виконували певні завдання. У момент їх роздумів над завданнями вчені робили магнітно-резонансну томографію головного мозку.

Аналіз та вивчення головного мозку добровольців дозволили вченим зробити висновок, що все, що робили добровольці, обумовлено ​​активацією соціальної структури, яка і називається вентральний стріатум. Крім того, було встановлено, що такий орган більш розвинений в жіночому організмі, так як жінки краще вміють мотивувати себе до роботи. Хоча поки що це лише суб’єктивне твердження, що вимагає доказів.

Дослідження роботи мозку привели вчених до ще одного відкриття — розподіл людей на «новаторів», які прагнуть до змін і всьому новому, і на «традиціоналістів», що віддають перевагу усталеному стилю життя, так само залежить від по-різному протікаючих мозкових процесів.

Фахівці з університету Бонна з’ясували, що у «новаторів» добре налагоджений зв’язок між мозковими ділянками – гіпокампом, відповідальним за зберігання і відновлення спогадів, і вентральним стріатумом, який беруть участь у формуванні емоцій. Виявляється, інформація, що надходить в гіпокамп «новатора», сприймається як нововведення, тоді у вентральний стріатум надходить сигнал до вивільнення нейромедіаторів, після цього мозок виділяє хімічні речовини, що створюють приємні відчуття.

Прочитавши подібну інформацію, багато хто може віднести себе до людей без мотивації або «традиціоналістів» і виправдовувати свою бездіяльність будовою мозку. Проте вчені помітили, що мозок володіє величезними можливостями перебудови. Навіть мозок дорослих людей зберігає величезні ресурси «нейропластичності» — міняти свою структуру й функції залежно від отримання досвіду.