Брехня на благо можлива під впливом окситоцину

Нещодавно команда вчених встановила, що гормон окситоцин, який допомагає нам встановлювати тісні зв’язки з протилежною статтю, також допомагає брехати, якщо ця брехня на спасіння.

Як виявилося, гормон окситоцин також працює як нейропередатчиr. При високому рівні окситоцину ми проявляємо співчуття до людей і довіру. Він знижує показники соціальної тривожності і робить менш гострою реакцію страху.

Результати досліду

Грунтуючись на цьому відкритті, фахівці вирішили дослідити питання етичності прийняття рішень і механізми брехні. В експерименті взяли участь 60 чоловіків, яким давали або окситоцин, або плацебо. Потім всіх учасників розбили на групи по три людини і поставили завдання – вгадати, що випаде: «орел» або «решка» за 10 кидків монети. Якщо учасник правильно вгадував, це приносило більше грошей його команді. Всі отримані гроші ділилися між членами групи, але розповісти про результат кидка потрібно було самостійно.

У результаті дослідники встановили, що люди частіше обманювали, якщо приймали окситоцин. Окситоцин відповідає за зв’язок з групою, а тому, найімовірніше, ця брехня була на благо. Виходить, що вона не носила аморальний характер з точки зору захисту інтересів групи.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.