Боремося зі звичкою сутулитися

Статистика показує, що близько 10% населення Землі має звичку сутулитися. Лікарі стверджують, що легковажно ставитися до цієї проблеми не можна, так як звичка сутулитися – це не тільки негарно, але й основна причина проблем зі здоров’ям.

Звичка сутулитися формується в дитинстві і часто залишається на все життя. Причин сутулості може бути багато: малорухливий спосіб життя, неправильна організація робочого місця, часте просиджування перед комп’ютером, незручне взуття і т.п.

Сутулість може стати причиною викривлення хребта, розвитку остеохондрозу, виникнення сколіозу, порушення роботи печінки та інших органів травлення.

Якщо ви входите до тих 10%, у яких сформувалася звичка сутулитися, вживайте заходів, щоб врятувати здоров’я.

Для початку зробіть навантаження на хребет мінімальним. Звільніть сумку від непотрібних тягарів, носіть вагу в різних руках. Контролюйте поставу протягом дня: підходьте до стіни і випрямляйте спину.

Регулярно качайте м’язи спини за допомогою ефективних вправ. Займайтеся спортом, який благотворно впливає на м’язи спини: танці, аеробіка, плавання. Корисно по кілька хвилин на день висіти на турніку з декількома підходами.

Пропонуємо кілька вправ, регулярне виконання яких допоможе вам впоратися з сутулістю.

1. Ляжте на спину, руки за голову. Піднімайте ноги під кутом 45 градусів і згинайте їх у колінах. Корпус піднімайте вгору, тягніться правим ліктем до лівої ноги, а лівим – до правої ноги. Вправу повторити 10 разів для кожної руки.

2. Ляжте на живіт, а в руки затисніть гантелі. Витягніть руки вперед, піднімаючи то праву, то ліву ногу. Голову від підлоги не відривайте. Вправу повторити 30 разів.

3. Лежачи на боці, підійміть корпус з упором на праву руку. Підніміть ліву руку і заведіть її за голову. Через кілька хвилин знову підніміть руку. Повторіть вправу 20 разів для кожної руки.

4. Для сутулої спини корисні віджимання. Намагайтеся тримати спину прямо. Зробіть 10 повторів, збільшуючи навантаження з часом.

5. Після віджимань станьте на коліна, упріть руки в підлогу перед собою. Спочатку округляйте спину, як кішка, а потім прогніть. Повторіть вправу 15 разів.

Якщо ви всерйоз вирішили виправити свою поставу, зверніть увагу на ліжко, на якому ви спите. Воно повинно бути твердим і трохи жорстким, а подушка не повинна бути занадто м’якою і високою.

Також важливий ваш оптимістичний настрій. Часто люди сутуляться, коли їх долають проблеми. Дивіться прямо в обличчя труднощам, не опускаючи голови. Налаштуйте себе на рішучий лад.