Різні чинники можуть викликати біль у вусі. Це може бути невралгія, запалення вушного нерва, запалення самого вуха, навіть коли починають прорізуватися зуби мудрості.
Діагностувати причину болі у вусі можна в кабінеті лікаря-отоларинголога за допомогою інструментів, які використовує спеціаліст, при отоскопії.
Найбільш поширеним приводом, щоб відвідати лікаря-отоларинголога являється запальний процес у вусі.
Запалення вуха, як і інші запалення характеризуються наступними ознаками:
- Набряк
- Біль
- Порушення функції
- Почервоніння
Якщо у вусі відбувається гострий запальний процесс, то тоді ставиться діагноз – отит. Дане захворювання є великим приводом для того щоб звернутися за допомогою до кваліфікованого спеціаліста.
При данному захворюванні біль настільки ниюча та нестерпна, що хворий негайно біжить на прийом до лікаря за допомогою, а не займається самолікуванням.
Симптоми отиту
- Гострий та нестерпний біль у вусі, який має схильність посилюватися під час подразнювання та ковтання (саме найчастіше спостерігається загострення вночі);
- Підвищення температури тіла;
- Свистящі звуки у вусі;
- Знижується працездатність у людини
Лікування
Найчастіше лікування отиту проводиться за допомогою протизапальних препаратів. В окремих випадках лікар може призначити також антибіотики, це залежить від важкості захворювання.
Лікар-отоларинголог завжди звертає увагу на барабану перетинку у хворому вусі, тому що може бути її
перфорація чи нагноєння. Якщо у пацієнта діагностували гнійний отит, то у таких випадках хворого можуть госпіталізувати у стаціонар, щоб попередити ймовірність розвитку менінгіту.
Отит зазвичай лікується в домашніх умовах по призначенню
лікаря. При даному захворюванні виписується лікарняний лист до 7 днів.
Якщо отит недолікований чи пролікований неправильно (самолікування), то він небезпечний не тільки переходом в гнійну форму, але може розвинутися неврит слухового нерва, який призведе до глухоти.