Біль – невивчений феномен

Нещодавно вчені поставили під сумнів теорію, яка пояснює, як людина відчуває біль.

Що ж таке біль? У поетів є своє визначення цього поняття, в основі якого лежать страждання любові. Але вчені, швидше за все, будуть уникати прямої відповіді. Недавнє дослідження поставило під сумнів усталену теорію про характер болю.

Раніше було встановлено, що на больові стимули реагує особлива зона мозку, яку вчені назвали «больовою матрицею», реакція якої вважалася маркером болю у людини. Згідно «теорії матриці», картина активності мозку вважається надійним індикатором інтенсивності болю. Однак нове дослідження британських неврологів показало, що ця матриця є навіть у пацієнтів, народжених без почуття болю. Тепер висунута теорія, що ця матриця просто реагує на подразники, «привертають увагу», незалежно від того, відчуває людина біль чи ні.

Експеримент

Вчені провели експеримент, результати якого показали, що добровольці, позбавлені здатності відчувати біль, у відповідь на стимул продемонструвати ту ж картину активності мозку, що і здорові добровольці.

При цьому вчені прагнуть зрозуміти справжню природу болю. Особливо це необхідно для розробки фармацевтичних препаратів, призначених для людей, які страждають хронічними болями.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.