Багато читачів можуть зізнатися собі в тому, що при виникненні болю в тому чи іншому органі, найчастіше ігнорують його. Ми легковажно ставимося до сигналів нашого тіла, тішачи себе надіями, що «саме все пройде».
Біль — неспецифічна реакція організму на вплив будь-якого подразника, зовнішнього або внутрішнього, що виявляється неприємними і часто болісними відчуттями. Біль — це тривожний сигнал нашого організму, який дає нам зрозуміти, що з ним щось не так. Найчастіше ми розуміємо, що саме не так, але намагаємося приглушити біль знеболюючими засобами або просто ігноруючи її. Однак якщо біль виникає раптово або занадто довго триває, значить необхідно звернутися до лікаря якомога швидше.
Гострий біль може виникнути в результаті сильних травм, невідкладних станів, хірургічних патологій. Як правило, він дає нам зрозуміти про небезпеку, що виникла в даний момент. І якщо такий біль з’явився, то необхідна екстрена діагностика для виключення станів, що загрожують життю.
Бувають і хронічні болі, які присутні постійно. Такі болі менш інтенсивні, але можуть поступово посилюватися. Поява їх пов’язано з патологією, яка потребує термінового втручання. Однак існують досить підступні процеси, які можуть і не проявлятися гострим болем, але несуть найбільшу пряму загрозу життя: це різні кровотечі, розриви органів, онкологічні захворювання, тромбози та ін
Сильний головний біль. Найчастіше, це звичайна мігрень. Але якщо це сильний і раптовий біль, який не супроводжується іншими симптомами мігрені, такими як аура, то він може сигналізувати про аневризму головного мозку. Також головний біль може бути пов’язаний зі стресом, травмою, порушенням кровообігу, інфекційними захворюваннями, запаленням пазух, невритом, отитом.
Біль у грудній клітці. Такі болі можуть виникнути, перш за все, при захворюваннях серця. Лікарі-кардіологи стверджують, що якби пацієнти більше звертали увагу на «мову серця», то можна було б уникнути зайвих хвилювань і витрат.
Біль у животі. Його може викликати апендицит, гастрит або виразка шлунку, хвороби печінки та жовчних шляхів, кишкова непрохідність, запори, менструація, захворювання статевих органів та ін. Особливо небезпечний гострий біль у боці, який може сигналізувати про апендицит. В цьому випадку негайно потрібно викликати «швидку допомогу».
Гострий зубний біль. Як правило, він виникає при пошкодженому зубному нерві. Якщо цю ситуацію швидко не виправити, то бактерії можуть потрапити з ротової порожнини в нерв і наслідки можуть бути самими серйозними.
Пам’ятайте, біль — це завжди привід звернутися до лікаря. Не дайте йому стати нестерпним. Своєчасна консультація лікаря — це запорука збереження здоров’я і ваших коштів.