Крім кровопускання, в гірудотерапії є метод використання п’явок і без кровопускання. Назва говорить сама за себе – кров з тіла пацієнта не витягають.
При цьому методі п’явка також прикладається до тіла пацієнта, але як тільки вона почне присмоктувати і в неї з’являться перші хвилеподібні рухи, лікар відразу ж знімає її з допомогою змоченою в спирті або йоді ватки. Професор О. С. Абуладзе – автор цього методу – стверджує, що таким чином відбувається гірудізація пацієнта без втрати крові. Природно при такому методі на тіло пацієнта ставиться набагато більше п’явок.
Таким методом ‒ лікуванням пацієнтів без помітного кровоізвлеченія ‒ користувався видатний хірург XIX століття М. І. Пирогов під час Кримської війни та Кавказької експедиції. Він зазначав: «Я ставив від 100 до 200 п’явок навіть в простих переломах, де тільки відзначалася незначна пухлина, то відразу ставилися п’явки». Зрозуміло, що, якщо б п’явки ставилися за традиційним методом, вони витягли б з пацієнта не менше 2 -3 літри крові. Пацієнтами Пирогова були поранені солдати, для них і так втрата крові, могла б стати смертельно небезпечною. Так що Пирогов застосовував гірудізацію без крововтрати.