Бережіться протягів!

Багато з нас в літню виснажливу спеку радіють найменшому протягу. Часто ми самі спеціально створюємо умови для протягу, щоб охолодитися. Але лікарі попереджають, що протяги набагато небезпечніше морозів, так як викликають точкове переохолодження організму.

Як діє протяг на організм?

При протязі на невелику частину тіла потрапляє спрямований потік холодного повітря, який людина може навіть не помітити. Організм не реагує на подібну локальну загрозу і не включає захисні функції, а тому протяг практично безперешкодно вражає вуха, очі, шию, груди, поперек і інші частини тіла, викликаючи цілий ряд захворювань: отит, бронхіт, радикуліт та ін.

Небезпека

Часто саме протяги стають причиною невропатії та радикулітів шийного, грудного, попереково-крижового відділу хребта. В області кісткових каналів черепа і хребта, місця виходу нервових корінців, можуть розвиватися запальні і дистрофічні процеси, що викликають сильний біль. Тобто лице і спину необхідно в першу чергу оберігати від протягів.

Причини виникнення протягів

У літню спеку причиною протягів стають неправильно встановлені кондиціонери, коли перепад температур на вулиці і в кімнаті занадто різкий. У нормі він не повинен перевищувати 10 градусів.

За правилами, потік холодного повітря повинен бути спрямований уздовж стелі, щоб людина не виявилася в зоні прямого впливу протягу. При правильно встановленому кондиціонері, холодне повітря, як більш важке, буде поступово опускатися, що запобіжить ризику захворювань.

У будь-якому випадку, потрібно максимально намагатися захистити себе від протягів: не сидіти під кондиціонерами або потужними вентиляторами, не лежати на підлозі при відкритих вікнах, не опускати вікна в автомобілі.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.