Бережіться холодильника!

Що нам допомагає зберігати продукти свіжими, а напої холодними? Правильно, холодильник. Сьогодні без цього блага цивілізації життя здається неповноцінним, особливо в літню спеку. Але багато експертів вважають холодильник шкідливим для нашого здоров’я.

Дійсно, при неправильній експлуатації та певних умовах холодильник може нести загрозу. Дослідження показали, що в деяких його відділеннях може міститися величезна кількість хвороботворних мікроорганізмів, яким ідеально для розмноження підходять темні, прохолодні і вологі місця. Деякі вчені навіть обізвали холодильник домашньою «біологічною зброєю».

Дослідження

В результаті досліджень вчені визначили, що найбільшу небезпеку становлять висувні шухлядки для зберігання овочів і фруктів. Всі проби показали наявність бактерій в 750 разів більше, ніж це допустимо! При цьому найбільш високі показники ризику отримали холодильники з технологією no frost, які не вимагають розморожування, а тому люди менше доглядають за ними.

У ході дослідження перевірили 30 звичайних домашніх холодильників. У їх ящиках виявили близько восьми тисяч колонієутворюючих бактерій на квадратний сантиметр!

Водночас за рекомендаціями Євросоюзу на «чистих» поверхнях допускається максимум 10 колонієутворюючих бактерій на квадратний сантиметр площі.

Які бактерії виявлені в ящиках? Кишкова паличка, сальмонела і лістерія.

Відомо, що в деяких випадках кишкова паличка може призвести навіть до смерті. У групі ризику літні люди, діти і люди з ослабленим імунітетом. Дорослим кишкова паличка загрожує серйозним харчовим отруєнням, розладом кишечника, діареєю.

Сальмонела загрожує гострим захворюванням з сильною інтоксикацією і ураженням шлунково-кишкового тракту.

Лістерія являє собою небезпечний внутрішньоклітинний паразит.

Користуючись холодильником, ми повинні пам’ятати, що деякі бактерії можуть зберігатися і рости при температурах 4-7 градусів Цельсія.

Що зробити?

– Раз на місяць необхідно робити генеральне прибирання в холодильнику, промиваючи всі відділення розчином харчової соди з розрахунку 2 ч.л. на склянку теплої води. Ящики для зберігання овочів і фруктів необхідно мити ще частіше.

– Без жалю позбавляйтеся від зів’ялої зелені, будь-яких овочів і фруктів, навіть якщо вони тільки почали псуватися. Якщо помітили цвіль на продуктах – терміново викидайте, а поличку під ними помийте.

– Краще зберігати в холодильнику вже помиті і головне сухі продукти. Щоб запобігти поширенню запахів, краще класти їх у закриті контейнери або пакети.

– Не можна тривалий час сидіти біля рефрижератора, а тим більше спиратися на нього. Шкідливі електромагнітні випромінювання надають небезпечний вплив на організм, особливо для дітей і літніх людей.

– Не можна встановлювати холодильник в житловій кімнаті, тим більше в спальні.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.