Бережіть вуха

Отит — серйозне захворювання органів вуха, запускати яке неприпустимо. Його неможна порівняти з нежиттю, яка з часом сама пройде, отит загрожує серйозними наслідками, тому потребує термінового лікування.

Люди, які відчули на собі всі «принади» запалення органів вуха, із здриганням думають про можливість його повернення, тому готові проводити його профілактику, щоб не припустити цього.

Причиною отиту частіше за все бувають бактерії або віруси, що потрапили у вухо.

Але це не обов’язково бактерії із зовнішньої середи, навпаки, доведено, що в основному хвороботворні бактерії з’являються з евстахієвої труби. Передусім, супровідником їх може бути нежить, потім — ангіна, що затягнулася, кір, скарлатина та інші захворювання. Також збудником отиту може бути зубний карієс, чистка вух непризначеними для цього предметами (сірники або шпилька) або просто приплив інфікованої крові на фоні будь-якого захворювання.

Є люди, які переносять отит багато разів протягом. Невже від схильності до нього не вберегтися і прийдеться мучитися все життя? Насправді головним фактором захворювання є послаблений організм. Тому частіше за все отит зустрічається у дітей дошкільного віку, алергіків та у тих, хто переніс інфекційні захворювання. Звідси висновок: щоб не припустити отит, необхідно вести здоровий спосіб життя, заґартовуватися, укріплюючи імунітет.

Якщо довелось все ж таки зіткнутися з отитом, консультація лікаря неминуча, оскільки одними домашніми засобами не обійтися. Запалення вуха потребує медикаментозного втручання, щоб знищити інфекцію та швидко зняти нестерпний біль. Краще за все розпочати лікування одразу ж при появі перших прострілів та ниючих відчуттів у вусі. Як водиться, неприємності часто чекають нас у дорозі або далеко від дому, тому бажано мати при собі краплі Софрадексу для дорослих та Отипаксу для дітей. Але навіть якщо після прийому препаратів біль вщух, не варто відкладати похід до лікаря, наслідки отиту можуть бути самими сумними.

Що стосується профілактики отиту, то можна дати одну гарну пораду – не хворіти… Можливо, звучить як насмішка, але тим не менш загартовуйтесь, та хвороба не підступиться до вас.