Бережіть горло!

Біль в горлі трапляється досить часто, особливо в холодну пору. На жаль, багато людей вважають, що хворе горло не вимагає особливого лікування, мовляв, поболить і перестане. У той же час біль в горлі може стати початком серйозних захворювань, які можуть дати небезпечні ускладнення і перейти в хронічну форму.

Які захворювання викликають біль в горлі і як їх лікувати?

Трахеїт

Віруси – головні винуватці розвитку трахеїту. Це пояснює, чому трахеїт часто супроводжує грип або ГРВІ. Симптомами є пекучий біль в горлі, сухий кашель, який особливо посилюється ночами. Сильний кашель викликає поверхневе дихання: хворий боїться спровокувати новий болісний напад і намагається дихати неглибоко. У рідкісних випадках трахеїт може викликати підвищення температури, але не вище 37,7 градусів.

У занедбаній формі хвороба може перейти в хронічну форму, хоча хронічний трахеїт буває і самостійним явищем. Частіше він виникає у завзятих курців, а також у людей, що проживають в екологічно несприятливих зонах. Крім того, трахеїт може розвиватися на фоні захворювання нирок, запалення навколоносових пазух і легеневих захворювань.

Лікування

трахеїту припускає використання парових інгаляцій, протикашльових засобів, полоскання настоями шавлії, календули і солодки.

Фарингіт

Запалення слизової оболонки горла викликає фарингіт. На хворобу вкажуть такі симптоми як сухість в горлі, першіння, біль при ковтанні, загальна слабкість, невелике підвищення температури тіла. Причинами фарингіту бувають переохолодження, інфекційні захворювання, паління, але найчастіше – віруси і бактерії.

На перший погляд фарингіт може здатися несерйозним захворюванням, проте підступність його в тому, що він може спровокувати виникнення отиту, пневмонії і захворювання серця.

При лікуванні фарингіту призначають полоскання антисептичними розчинами (марганцівка, фурацилін), можлива і антибіотикотерапія.

Ангіна

Ангіна з’являється завжди раптово: висока температура, головний біль, біль при ковтанні, збільшені і хворобливі лімфовузли. Ангіна може бути трьох форм: катаральна (найлегша), лакунарна і фолікулярна. Дві останні здатні повністю вивести організм з ладу: слабкість, ломота в тілі, висока температура.

При виявленні ангіни варто пам’ятати про те, що ця хвороба не терпить самолікування, тому що занадто небезпечні ускладнення несе за собою, такі як отит, нефрит, ревматизм і холецистит. Особливо небезпечно переносити ангіну на ногах, так як ускладнення в цьому випадку майже завжди гарантовані.

Лікування ангіни проводять звичайно сульфаніламідними препаратами і полосканням горла, а при тяжких випадках – антибіотиками.

При ангіні слід відмовитися від занадто гарячої і занадто гострої їжі, щоб додатково не дратувати слизову оболонку горла. Варто пам’ятати про те, що ангіна дуже заразна, тому треба користуватися окремим посудом, провітрювати приміщення і робити вологе прибирання.

Ларингіт

Ларингіт передбачає запалення слизової оболонки гортані. Як правило, спровокувати захворювання може переохолодження і надмірне напруження голосових зв’язок, так само ларингіт може супроводжувати грип та ГРВІ. Якщо ваш голос став глухим, хрипким або взагалі зник – у вас ларингіт. Крім того, до цих симптомів додається першіння в горлі, потім з’являється кашель, спочатку сухий, потім мокрий. Ларингіт може супроводжуватися головним болем, іноді підвищенням температури.

В період лікування
рекомендується перші 5-7 днів якомога менше розмовляти, не курити і відмовитися від гострої та гарячої їжі. При ларингіті допоможуть гірчичники на область грудей, зігріваючий компрес на шию, тепле питво, полоскання горла відварами шавлії, ромашки, а також парові інгаляції.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.