Бережемо молочні зуби для красивої посмішки в майбутньому!

Всім відомо, що красива посмішка в наші дні є запорукою життєвого успіху. А щоб у дорослому житті було менше проблем з зубами, краще починати піклуватися про них відразу, з моменту появи. І зрозуміло, що на початковому етапі це обов’язок батьків.

Молочні зуби прорізуються у всіх дітей по-різному і ростуть вони з різною швидкістю. Якщо у вашого однорічного малюка менше зубів, ніж у його однолітків, турбуватися не варто, так як це не показник запізнілого розвитку.

Найчастіше, «повним комплектом» зубів діти обзаводяться до трирічного віку. Дитячі зуби, так само як у дорослих, діляться на групи і виконують різні функції. Серед перших 20-ти є корінні, які подрібнюють їжу, різці для відкушування шматочків твердої їжі, і ікла.

Деякі батьки, помітивши зіпсований зуб у малюка, не надають цьому особливого значення і не поспішають до стоматолога, пояснюючи це тим, що все одно на його місці з’явиться постійний. Однак кожен зубок дитини важливий і необхідно робити все можливе, щоб зберегти в доброму стані всі. Адже без належного догляду перші зуби псуються дуже швидко, так як емаль, що покриває їх, більш уразлива, ніж у постійних.

Карієс на дитячих зубах може з’явитися майже відразу після їх прорізування. Батьки повинні привчати малюка до гігієни порожнини рота якомога раніше, це позбавить від частого візиту до стоматолога. Не забувайте, що карієс заважає дитині ретельно пережовувати їжу, а це може привести до проблем з шлунково-кишковим трактом. Це ще один момент, який не дозволяє легковажно ставитися до перших зубів. Важливо пам’ятати і про те, що від стану молочних зубів найчастіше залежить стан постійних. Доведено, що з каріозних зубів на окістя і ясна можуть поширюватися інфекції, і на місці ураженого молочного зуба, швидше за все, виросте ослаблений постійний.

Догляд за молочними зубами

Малюкам до року батьки повинні чистити зуби спеціальною силіконовою щіточкою, одягненою на палець, не рідше одного разу на день.

Після року малюку можна чистити зубки двічі на день дуже м’якою дитячою щіткою. Важливо робити це правильно: від ясен до ріжучого краю або жувальної поверхні.

Починаючи з 2 років можна використовувати дитячу гелеву зубну пасту, кількість якої для однієї чистки не перевищуватиме за розмірами горошину.

З 2-3 років можна привчити дитину до самостійного чищення двічі на день.

Що корисно для дитячих зубів?

В першу чергу, корисні продукти, багаті кальцієм, – твердий сир і творог, молоко, кисломолочні продукти, зелені листові овочі, агрус, смородина, черешня. При цьому треба пам’ятати, що кальцій не засвоюється без вітаміну D, джерелом якого є яєчний жовток і масло.

Діти дуже люблять борошняні вироби і солодощі. Однак саме ці продукти провокують активне розмноження бактерій в роті, які й призводять до раннього карієсу.

Важливо ще одне правило, яке допоможе зберегти малюкові зуби – перший раз він має відвідати стоматолога в півроку, а перший зуб вже треба чистити.