Те, що жінки більш балакучі, ніж чоловіки, відомо давно. Але і тут все невипадково. Природа спеціально створила жінок надмірно емоційними і балакучими, щоб захистити їх від стресу. По суті, балаканина рятує жіноче здоров’я, і навіть життя.
Вчені припускають, що підтримання зв’язків з подругами знімає стресові впливи, якими сповнена наша дійсність. До такого висновку дійшов професор психології Шеллі Е. Тейлор з університету в Лос-Анджелесі.
Якщо чоловіки в стресових ситуаціях воліють зустрітися з ворогом «обличчям до обличчя» або врятуватися втечею, то жіночий підхід кардинально протилежний. Вирішення питання «по-жіночому» – зблизитися і подружитися з противником, це дозволяє не тільки зберегти себе, але і зберегти потомство. Основа такої поведінки лежить в гендерних особливостях і пов’язана з «гормоном дружби», окситоцином.
Дослідження показали, що окситоцин має вирішальне значення не тільки при пологах, годуванні грудьми і доглядом за малюками, він так само надає заспокійливу дію при стресі. У момент стресу у жінок починає активно вироблятися цей гормон, а це спонукає їх звертатися за допомогою у вирішенні проблеми до друзів або родичів. До речі, у чоловіків при стресі також виробляє окситоцин, але його дія блокується чоловічим гормоном тестостероном.
Досить уявити ситуацію, коли жінка, наприклад, потрапила в ДТП. Вона тут же дзвонить мамі, другові, сестрі, подрузі. Чоловіки в аналогічній ситуації вибухають лайкою і стискають в люті кулаки.
Група експертів з Гарвардської медичної школи встановила, що чим більше у жінки друзів-подруг, тим менше їх долають хвороби в літньому віці і тим більше щасливе їхнє життя. Більше того, вчені прийшли до висновку, що відсутність друзів є таким же шкідливим для здоров’я фактором, як куріння, алкоголь і надмірна вага.