Перець солодкий серцево-природний бальзам судинної системи

 Підшлункова залоза підкаже чи корисний вам перець.

Багатьом смакує свіжий перець. Навіть просто з хлібом і сіллю. Дехто запитує себе, мовляв, чи правильно робить, що вживає у стравах багато перцю? Правильно. Адже він багатий на вітаміни які потрібні людині.

 Однак зазначимо: не кожна людина сприймає добре цей овоч. У декого підшлункова залоза дуже чутлива до перцю. Особливо у тих хто колись переїв його або навіть отруївся. Ці люди все життя вже за запахом визначатимуть, в якій страві є солодкий перець.

 А тим, хто сприймає перець нормально, чия підшлункова залоза реагує на нього позитивно, цей овоч принесе лише користь, адже у ньому ціла комора вітамінів. Якби приміром нагороджували овочі медалями за вітаміни, мікроелементи, то вочевидь, перцю дісталась бо золота медаль. Бо в ньому є каротин ( провітамін А), вітамін Р, вітамін С, які потрібні людині щодня. Існує приказка  “Хто їсть солодкий перець той довго живе”.

Каротин, що міститься в перці ( найбільше його в перці який забарвлений у помаранчевий та червоний кольори)  оберігає в людині ті чутливі місця де шкіра переходить у слизову оболонку:

  • ніздрі
  • очі 
  • вуха 
  • статеві органи

 І вітаміном А організм запасається, насамперед, для цих ділянок шкіри. Якщо ж запаси збіднюються,  то опірність організму знижується і виникають різноманітні захворювання. Не може організм розвиватися, рости, жити і ефективно працювати без вітаміну А. У перці його дуже багато.

Перець зміцнює стінки капілярів, вони повинні бути міцними й забезпечувати живлення кожної клітини, всіх органів і систем.  Вчені, досліджуючи перець, виділили вітамін Р, який зміцнює судини. А як ви знаєте, людина старіє настільки наскільки зношуються( перестають бути еластичними) судини в організмі. 

Тож перець- – це  природний бальзам  для серцево-судинної системи.

 Перець солодкий позитивно діє на самопочуття онкохворих.

 Якщо у перці червоного та оранжевого забарвлення багато вітаміну А, тобто каротину, то у зеленому та жовтому чимало вітаміну С – у шість разів більше, ніж у цитрусових.

Такий перець треба їсти свіжим, не варити його і не тушкувати.

Коли серце дає про себе знати, то без вітаміну С воно не може працювати нормально. Адже він зміцнює центральну нервову систему, заспокоює людину. Аскорбінова кислота, тобто вітамін С, відіграє важливу роль у процесі обміну речовин, регулює фізіологічні функції в організмі, стимулює функцію наднирників, мобілізує захисні сили організму,  тобто підсилює імунітет.

 Аскорбінова кислота у багатьох випадках позитивно діє на самопочуття онкологічних хворих. Власне через те, що вітамін С допомагає організму боротися з пухлинними захворюваннями, лікарі пропонують усі овочі які його містять вживати онкологічним хворим.

 Перець проти пігментації на шкірі

Наголошуємо ще на одній властивості перцю: він має здатність поліпшувати засвоєння заліза, яке необхідне для нормального кровотворення і кровообігу. Тобто перець є надійною профілактикою недокрів’я.

 Болгарський перець – так ми звикли його називати, це, сказати б, скарбничка для життєво важливих процесів в організмі. Вміст кремнію робить його незамінним у разі порушення росту волосся, нігтів.

 Вживаючи цей овоч, добре поєднувати його з морквою у пропорції один до одного. Можна з соком моркви. Тоді зникнуть пігментація, тобто руді плями, вугри і висипи на шкірі, покращиться функція кишківника, налагодиться перистальтика та не буде закрепів.

 Варто частіше вживати солодкий перець для підвищення загального тонусу організму. Ароматичні речовини, які містяться в ньому, сприяють виділенню так званого гормону щастя – ендорфіну, який добре діє на центральну нервову систему. Однак червоний перець треба вживати індивідуально дозуючи, не захоплюючись, бо ендорфін є своєрідним наркотиком.

 Якщо немає свіжого перцю-користуйтесь висушеним

Щоб насолоджуватися стравами з перцю не тільки коли  він достигає на грядках, поповнювати свій організм вітамінами, цей овоч можна заготувати на зиму: приготувати салати, нафарширувати, на смажити – всі страви будуть апетитними і дуже смачними.

 Якщо кваситимете капусту, то додайте і солодкий перець. На 1 кг капусти- 150 г перцю.

 А також спробуйте сушити овоч так, як це роблять болгари.

Перець висушений

 Кожну перчину надріжте вздовж і виберіть насіння. Потім треба нанизати кожен перець за хвостик на товсту нитку і повісити висушуватися.  Або ж можна очистити перець від насіння, хвостиків і нарізати соломкою. розкласти на папір і висушити таким чином.

 Видалене насіння не викидайте – висушіть, подрібніть на кавомолці і використовуйте як приправу до різноманітних страв.

 В насінні перцю дуже багато мікроелементів і біологічних стимуляторів, без яких нам не обійтися восени та й у зимовий період і навесні, коли організм слабне.

 Як бачите, перець справді дуже корисний і потрібний людям. Однак застережемо: перець протипоказаний тим, у кого хвора підшлункова залоза, хто потерпає від виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, хронічного гепатиту, холециститу у стадії загострення, а також від колітів та ентероколітів. Якщо ж ви маєте дані захворювання обов’язково зверніться до лікаря.

Насправді сам організм підкаже чи корисний вам перець. Якщо дуже хочеться перцю, запах його вам приємний і ви його з апетитом їсте – це означає, що всі органи сприймають цей овоч. А якщо ж відчувається нудота або щось неприємне діється в організмі, не змушуйте свій організм їсти те що йому не підходить.

Наталя Земна