З приходом весни пробуджується не тільки природа, а й підступний авітаміноз. Радіти першим теплим дням заважає занепад сил, сонливість і розбитість.
Однак перераховані симптоми можуть бути типовими не тільки для авітамінозу, але і для більш серйозних проблем.
Якщо людину атакував авітаміноз, то вона відчуває загальну нестачу енергії, неможливість зосередитися на навчанні або роботі, підвищену нервозність, невисипанія і лущення шкіри, незагойні тріщини в куточках рота. Все так, але не варто всі ці неприємності списувати на авітаміноз, так як вони можуть сигналізувати про початок захворювання.
Погіршився зір
Якщо з настанням весни вас турбує «падаючий» зір, то це говорить про нестачу вітаміну А. Поправити ситуацію можна, якщо включити в раціон моркву, яєчні білки, яловичу печінку, жовті й зелені овочі, риб’ячий жир.
Водночас зір падає при посиленні короткозорості, яке може бути викликане надмірним навантаженням на очі. Другою причиною є поява далекозорості. Зазвичай цей процес починається у віці від 40 до 45 років. Також це може свідчити про більш серйозні захворювання — глаукому або катаракту. Тільки консультація лікаря дасть вам правдиву відповідь на ваші сумніви і припущення.
Шкірні проблеми
Якщо на початку весни вас засмучують прищі, що з’явилися на обличчі, або почала лущитися шкіра, цілком імовірно, вам не вистачає вітаміну В2. А тріщини в куточках рота є ознакою залізодефіцитної анемії. Введіть у раціон такі продукти як яловича і свиняча печінка, свинячі нирки, сир, риба, листовий салат, пивні дріжджі.
Разом з тим, шкіра — це орган виділення, через який організм звільняється від шкідливих продуктів обміну. Якщо таких продуктів занадто багато, то шкіра не справляється з роботою і тоді на ній з’являються висипання. Можливо, ви неправильно харчуєтеся, особливо, якщо надаєте перевагу жирній, смаженій та солодкій їжі. Для краси шкіри дуже важливо і достатнє пиття — 1,5–2л чистої води на добу.
Варто пам’ятати, що сухість шкіри часто викликана порушеннями гормонального фону, а також паразитарної інфекцією.
Хронічна втома
Нездужання, загальний занепад сил, швидка стомлюваність — свідчення браку вітаміну С. Додатково може з’явитися кровоточивість ясен і випадання волосся. Вийти з цієї ситуації можна шляхом вживання продуктів, багатих вітаміном С: всі цитрусові, шипшина, ківі, томати.
Хронічна стомлюваність може бути викликана анемією — недоліком заліза в організмі або його поганою засвоюваністю. Причина може бути і в порушенні роботи щитовидної залози, і в уповільнених запальних процесах, і в стрессах.
Проблеми з пам’яттю
Зазвичай причиною погіршення пам’яті є брак вітаміну Е, це заважає зосередитися на робочому процесі і не дає швидко міркувати.
Але пам’ять може страждати через перевантаження вашого мозку інформацією, при великих навантаженнях на роботі і при нестачі відпочинку, а також через брак кисню. Водночас погіршенням пам’яті організм може сигналізувати про порушення мозкового кровообігу, що вимагає негайного звернення до лікаря.
Дратівливість і поганий настрій
Стан дратівливості, апатії, нервозності свідчить про брак вітаміну В6. Збагатіть меню свинячими нирками, яловичим серцем, квасолею, бананами, пивними дріжджами, білокачанної капустою, висівками.
Але депресію і дратівливість можуть викликати і гормональні порушення, що може викликати передменструальний синдром, вагітність, клімакс, захворювання щитовидної залози.