Астенопія
Астенопія – це швидке стомлення очей, яке наступає під час зорової роботи, особливо при короткій відстані від ока до об’єкта. Астенопія – не є хворобою, а лише прикордонним станом. Проте, якщо на це не звертати увагу, то даний стан може поволікти за собою серйозні захворювання. Тому, дуже важливо відразу відреагувати на дану проблему і якнайшвидше усунути її.
Причини
- Робота за комп’ютером, незалежно, який тип монітора;
- Довготривале читання;
- Тривале водіння автомобіля, особливо, коли це відбувається в нічний час або в сутінках;
- Носіння неправильно підібраних окулярів;
- Робота, яка вимагає до себе постійної зорової уваги;
- Погане освітлення на робочому місці, житловій кімнаті;
- Щоденний перегляд різних передач.
Різновиди
Акомодативна астенопія являється самою найпоширенішою формою зорового стомлення. Причинами її виникнення може бути
далекозорість, ослаблена акомодація в результаті захворювань та ін.. Оскільки в людей, у яких переважає далекозорість – акомодація сильніша, особливо, коли вони працюють на близькій відстані, то акомодативна астенопія у них зустрічається набагато частіше.
М’язова астенопія може бути викликана перенапруженням конвергенції (це здатність ока при розгляданні предметів, які знаходяться близько займати положення, при чому зорові осі обох очей перетинаються на предметі). Щоб дане явище зникло, потрібно закрити одне око – вимкнути конвергенцію.
Змішана астенопія являє собою поєднання акомодативного і м’язового зорового стомлення. Характеризується тими самими причинами. Що й інші астенопії. Лікування проводиться комбіноване.
Неврогенна астенопія найчастіше проявляється проявом загальної істерії та неврастенії. Тому, коли зі сторони органів зору немає зовсім причин для виникнення астенопії – вона може зустрічатися.
Симптоматична астенопія проявляється, як будь-який симптом, що спричиняє деякі запальні захворювання носа, очей. Зв’язок симптоматичної астенопії із роботою на близькій відстані є менш очевидною.
Симптоми
Астенопія проявляється симптомами: «очними» та «зоровими».
Тому можуть спостерігатися:
- Розпливчастість та двоїння картинки;
- Завіса перед очима;
- Сльозотеча;
- Спотворення величини та форми предметів, за якими спостерігають;
- Запалення очей;
- Печіння, біль, різь відчуття дискомфорту в очах;
- Втома та підвищення температури очей;
- Головний біль;
- Дратівливість;
- Може виникнути блефарит, кон’юктивіт.
Лікування
Призначаються коригуючи окуляри при астигматизмі, пресбіопії, гіперметропії. Дорослі при вираженій гіперметропії та пресбіопії, слабкої або середньої ступені можуть носити окуляри лише під час письма та читання. А діти повинні носити окуляри постійно.
Отримайте поради від наших лікарів у Центр Сімейної Медицини, якщо вас турбує ця або інша хвороба. Ми знаходимось за адресою: вул. Драгоманова, 14а, м. Кам`янець-Подільський.