Аромати та самопочуття

Нюх відіграє величезну роль у нашому житті. Відкривши вплив ароматів на організм людини, почала розвиватися ціла аромаіндустрія. Однак при бажанні скористатися її продуктами, ми повинні розуміти, що деякі аромати хороші для нас, а від деяких краще відмовитися.

З кожним днем ​​ароматерапія набуває все більшої популярності. При цьому її використовують не тільки як засіб боротьби зі стресом або для розслаблення, але і в якості лікування або профілактики окремих захворювань.

Ще на початку другого тисячоліття було науково підтверджено, що речовина, що міститься в ефірному маслі рослин, знижує концентрацію холестерину, володіє заспокійливим і антимікробним ефектом, тонізує організм.

Однак варто мати на увазі, що далеко не всі ефірні масла, наявні на ринку, мають терапевтичний ефект. Деякі з них можуть просто порадувати приємним запахом, а в іншому бути абсолютно нейтральними. Є запахи, які хороші для нашого організму, а є такі, що не дуже підходять.

Спробуємо розглянути деякі з них.

Озон. Якщо протягом 30 сек. постояти над копіювальним апаратом, то це у багато разів більше збагатить організм озоном, ніж прогулянка в лісі або горах після дощу. Виявляється, озону, який виділяється копірами, в мільярди разів більше, ніж природного. Але не варто відразу бігти до копіювального апарату і простоювати над ним годинами. Озон — найсильніший окислювач, який прискорює всі процеси в організмі людини, і найголовніший з них — старіння.

Апельсин. Аромат апельсина допомагає зігрітися і розслабити, створити відчуття розкутості, що дозволяє його порівнювати з вживанням спиртного.

Лаванда. Запах цієї квітки — найсильніший антидепресант, тому його корисно застосовувати перед сном, або додавши кілька крапель олії у ванну.

Шоколад. Цей запах викликає утворення ендорфінів — гормонів радості. Саме така властивість визначила його антистресовий характер. Крім того, ендорфіни загострюють сексуальне бажання і надають знеболюючу дію.

Запах лимона допомагає зосередитися і на 54% знижує кількість помилок при роботі за комп’ютером. Тому дуже корисно пити чай з лимоном на своєму робочому місці.

Напевно, кожен з нас за допомогою деяких запахів опинявся у своєму минулому. Реакція на вплив запахом розвивається миттєво: варто знайомому з дитинства запаху лише промайнути в повітрі, як ми вже подумки опиняємося в минулому.

При покупці ефірних масел дуже важливо, щоб запах вам сподобався відразу. Якщо цього не сталося, не варто піддаватися на умовляння продавця: не сподобався відразу, не стане приємний і пізніше.