Апендицит

Апендицитом називають запалення апендикса. Зустрічається це захворювання часто й потребує проведення екстреної хірургічної операції. Запалення апендикса може виникнути в кожної людини, незалежно від віку.

Причини

* перегини апендикса

* закупорка каловими масами просвіту апендикса при запорах (у літніх людей)

* різні інфекції;

* запальні захворювання кишечнику;

* травми живота.

Що відбувається?

Захворювання розвивається поступово: у перші години хвороби відросток набрякає, потім заповнюється гноєм. Потрібне хірургічне втручання , тому що протягом 2-3 діб відбувається розрив відростка, після цього гній виходить в черевну порожнину, далі розвивається перитоніт. Стан людини стає критичним.

Симптоми

* Головний симптом апендициту – біль у животі. Найчастіше спочатку з’являється біль у верхній половині живота, а потім ірадіює вправо і вниз. Деякі хворі апендицитом відчувають біль у правому підребер’ї .

* При натисканні на живіт настає посилення больових відчуттів

* Напруженність м’язів живота.

* Нудота і блювота.

* характер стільця змінюється  запор або навпаки, пронос).

* Підвищуватися температура тіла.

Особливої уваги потрібно приділяти дітям і людям похилого віку. Діти часто не можуть чітко сказати, де і якого характеру біль. У людей старших больові відчуття можуть бути притупленими.

Перша допомога

1. Якщо у вас похожі симптоми, необхідно терміново викликати “Швидку допомогу”!

2. До огляду лікаря не слід приймати будь які лікарські засоби, так як це утруднить постановку діагнозу.

3. Забороняється прикладати грілку з теплом.

Діагностика

Апендицит – це захворювання шлунково-кишкового тракту. Людям потрібно звертатися до гастроентеролога. Оскільки хвороба розвивається гостро, краще всього відразу йти до хірурга. Оглянувши пацієнта і зробивши відповідні аналізи, лікар зразу ставить діагноз.

У жінок трішки по-іншому, їм потрібен обов’язковий огляд лікаря-гінеколога, трму що важче відрізнити апендицит і запальні захворювання жіночих статевих .

Для підтвердження діагнозу терміново проводять УЗД

Лікування

Лікують апендицит лише хірургічно – видаляють червоподібний відросток (апендектомія). Таке оперативне втручання проводиться під загальним або місцевим наркозом.