Негативний вплив алкоголю на організм людини вивчається протягом століть. З маси наявних даних всім давно відомо, що непомірне вживання спиртного викликає дуже сумні наслідки, порушуючи роботу центральної нервової системи та внутрішніх органів. Нещодавно вчені знайшли ще один доказ того, що алкоголь – це зло.
Співробітники Медичної школи Університету Массачусетсу встановили, що навіть одиничний випадок непомірного прийняття здатний викликати сильну імунну відповідь. Спостереження показали, що алкоголь сприяє швидшому проникненню бактерій з шлунково-кишкового тракту в кров, підвищуючи рівень токсинів.
Це особливий вид токсинів, які називаються ендотоксини. Вони змушують тіло виробляти імунні клітини, що викликають лихоманку, запалення і руйнування тканин. Вчені прирівняли непомірне споживання спиртного до концентрації спирту 0,08 грамів на децилітр крові і вище. Виходить приблизно мінімум 5 напоїв для чоловіків і 4 напоїв для жінок приблизно за дві години.
Щоб оцінити ступінь впливу, вчені провели спостереження над 11 чоловіками і 11 жінками, запропонувавши їм випити. Протягом години концентрація спирту досягла 0,08 грамів. Аналіз крові брали кожні 30 хвилин протягом 4 годин після прийому алкоголю, а потім ще через 24 години. У результаті було встановлено, що надмірне вживання спиртного провокувало швидке зростання рівня ендотоксину в крові. Ці токсини містяться в стінках клітин деяких бактерій. Як тільки клітина руйнується, токсини вивільняються.
Крім того, в кровотоці була виявлена бактеріальна ДНК, що означає, що бактерії точно покинули кишечник. При цьому жінки мали вищі показники спиртного і токсинів в крові.
Ще раніше було доведено, що алкоголізм підвищує проникність кишечника. Тобто потенційно небезпечні продукти проходять крізь стінки кишечника і розносяться по всіх частинах тіла. З цієї причини алкоголь є другою з причин по передчасній смерті після куріння. Ті, хто п’є більше п’яти-шести чарок на день, більш часто помирають від раптового серцевого нападу. Також алкоголь збільшує смертність від підвищеного кров’яного тиску, інсульту, раку шлунка, горла, можливо і молочної залози і товстої кишки, цирозу печінки, нещасних випадків і самогубств.