А ви вмієте вчасно лягати спати?

Багато сайтів про здоров’я твердять про те, що для збереження нормального самопочуття треба привчити себе раніше лягати спати. Але скажений ритм життя завантажує день до самого пізнього вечора самими різними справами і часто не дає можливості раніше лягти спати. Якщо ви задалися метою вести здоровий спосіб життя і повноцінно висипатися, треба попрацювати.

Причини, з яких необхідний повноцінний сон

Чим раніше ви ляжете спати, тим краще будете почуватися на наступний ранок. Навіть за своєю працездатністю ви помітите позитивні зміни.

Всі ми чудово усвідомлюємо, що режим дня — важлива частина нашого життя. Ми повністю залежимо від наших біоритмів і від біоритмів природи. Багато експертів заявляють, якщо ви спите менше 8 годин на добу, то існує 7 причин, з яких вже з сьогоднішнього дня треба міняти цю традицію.

1. Стан здоров’я значно покращиться. Спостереження показують, що нестача сну призводить до серцево-судинних захворювань, діабету і ожиріння.

2. Сексуальне життя стане більш яскравим. Доведено, що нестача сну знижує рівень тестостерону у чоловіків.

3. Настрій помітно покращиться. Недосипання несприятливо позначаються на емоційному стані.

4. Повноцінний сон допоможе скинути зайву вагу. При недосипанні в організмі піднімається рівень гормону лептину, який відповідає за відчуття ситості. Недолік лептину призводить до переїдання.

5. Підвищиться кмітливість і працездатність. Недосипання негативно діє на наші когнітивні функції і спроможність до концентрації, ускладнює прийняття рішень.

6. Покращиться пам’ять. Недосипання сприяє забудькуватості. Вчені стверджують, що поганий сон перешкоджає нормальному запам’ятовуванню.

7. Зміцниться імунітет. Недолік сну знижує опірність організму респіраторним інфекціям майже в три рази.

Як навчитися лягати спати раніше?

  • Встановіть для себе чіткий режим сну і відпочинку і не відступайте від нього.
  • Розставте пріоритети: що важливіше — короткочасне задоволення або ваше здоров’я? За перегляд фільму до опівночі ви на ранок будете розплачуватися головним болем і поганим самопочуттям.
  • Зустрічайте прихід сну в ліжку. Як тільки ви ляжете та розслабитесь, він підкрадеться до вас, і ви зможете заснути. Не боріться зі сном, ставтеся до нього з повагою, дбайливо.
  • За годину до сну уникайте мозкової активності. Це час відпочинку, коли можна подивитися телевізор або посидіти в інтернеті.
  • Кава і чорний чай діють тонізуюче, тому не вживайте їх за кілька годин до сну.
  • Готуйтеся до сну заздалегідь, а не за п’ять секунд до сну, коли ви вже валитеся з ніг від втоми і не в силах ні постіль розстелити, ні піжаму приготувати, ні зуби почистити.
  • Корисним є ритуал, який дає сигнал організму, що пора спати. Для цього кожен вечір здійснюйте одну й ту ж дію, наприклад, читайте книгу або приймайте ванну, або робіть масаж. Ваш мозок з часом буде сприймати цю дію як сигнал відходу до сну.