А чи не піти нам до лазні?

В останні кілька років популярним видом відпочинку не тільки мешканців сіл, а й міст стала лазня або сауна. Але лазня з незапам’ятних часів відігравала важливу роль в побутовому укладі ще жителів Київської Русі.

Баня відома як заклад для санітарно-гігієнічних процедур. А також місце, де очищається і оздоровлюється людський організм, де здійснюються найрізноманітніші лікувальні процедури.

У чому користь лазні?

Відвідування лазні супроводжується загальним оздоровленням всього організму. Різка зміна температури, вода, пара, масаж — всі ці фактори створюють комплекс подразників, на які організм відповідає фізіологічними реакціями: поліпшуються обмінні процеси, стимулюється кровообіг, серцево-судинна система та ін. За умови правильного проведення банної процедури, кожен орган відчує на собі її позитивний вплив.

Висока температура в лазні активізує роботу потових залоз, а це допомагає організму звільнитися від токсинів і шлаків. Як наслідок — поліпшується робота нирок, водно-сольовий обмін, шкіра стає гладкою і шовковистою.

Разом з тим лазневі процедури стимулюють білковий обмін, а це веде до кращої засвоюваності білків, жирів і вуглеводів, а також мінеральних елементів. Після лазні обмін речовин підвищується на 30%.

Баня особливо корисна тим, хто страждає артритами, радикулітом або міозитах. Банні процедури — відмінне лікування при хронічних насморках, бронхітах і катарах верхніх дихальних шляхів.

Під час паріння в лазні в організмі людини згоряє холестерин – головного винуватця атеросклерозу. А чергування високих і низьких температур загартовує серцево-судинну систему. За один похід в лазню людина може втратити 0,5–1,5 літра рідини, тому для відновлення організмом вологи в лазні необхідно багато пити.

Хоч лазня — найпотужніший лікувальний засіб, проте користуватися ним треба розумно.

Загальні правила відвідування лазні

  • Баня протипоказана після прийому алкогольних напоїв.
  • Небажаний прийом лазні натще або після великого прийому їжі.
  • Не можна приймати лазню після сильної втоми.
  • Не стане корисною банна процедура і безпосередньо перед сном.
  • Люди старше 70 років з особливою обережністю повинні ставитися до банних процедур.

Крім того, існують загальні протипоказання до відвідування лазні або сауни:

  • гіпертонічна хвороба,
  • психічні або важкі невротичні захворювання,
  • запальні захворювання хронічного характеру,
  • онкологічні захворювання.

Також небезпечні візити в баню при недостатності правого або лівого шлуночка серця, гіпертиреозі, виразці, гострому інфаркті міокрада.

Бажаємо, щоб ні одне з названих протипоказань не відносилося до вас, і ви могли отримувати від банних процедур тільки позитивні емоції і оздоровлення організму.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.