fbpx

ЯКІ ТРАВИ ВЖИВАТИ В ОСІННІЙ ПЕРІОД?

Осіння пора – час змін не лише в природі, але й в організмі людини. Різкі погодні коливання, скорочення світлового дня, переведення годинників, похолодання суттєво впливають на фізичний та емоційний стан людей, на їх настрій та рівень енергії, загальне самопочуття.

ЯК ОСІНЬ ДІЄ НА ЛЮДЕЙ

З приходом осені організм частіше «зустрічається» із різними вірусами та бактеріями, а оскільки ослаблюється імунна система – стає вразливим до застуд, грипу, інфекційних захворювань. В додаток у людей знижується фізична активність, скорочується перебування на свіжому повітрі, звідси – зміни в соціальній активності, підвищення тривожності, виникнення осінньої депресії тощо.

У когось збільшується апетит, а хтось може потерпати від порушень режиму сну. Лікарі заспокоюють, що усі ці фактори свідчать лише про те, що осінь – прекрасна нагода, щоб відновитися і перезавантажитися після насиченого літа, вповільнити темп життя, зосередитися на відпочинку та профілактиці захворювань, зміцнити імунітет.

Корисними для здоров’я в цей час є трав’яні чаї, настоянки, відвари з цілющих українських лікарських рослин. Про природну «аптеку» в осінній період розповімо далі.

ТРАВИ ЯКІ РАДИТЬ ФІТОТЕРАПЕВТ

Фахівець фітотерапії Центру Сімейної Медицини Оксана Анатолівна Григоренко радить восени частіше заварювати чаї з таких трав як: безсмертник, чебрець, шипшина, листя смородини, ожини, малини, шовковиці. Таким чином можна попередити застій жовчі у жовчному міхурі, розвантажити печінку, запобігти іншим патологічним станам та покращити загальне самопочуття.

Також лікар пропонує в осінній період відповідально підійти до питання профілактики виведення надлишку солей з організму. Потрібно вживати не лише денну норму води за формулою:

добова норма води = вага тіла (у кілограмах) × 30 мл,

але й додати сюди фізичне навантаження, збалансоване харчування, обмежити вживання солі і обов’язково приймати природні сечогінні засоби, які м’яко та ефективно діють на організм людини. У народній медицині помічним у цьому є перевірений комплекс трав зі споришу, листя смородини чорної, плодів та коріння сушеної суниці.

Для приготування «домашніх» ліків лікарські трави найкраще купувати в аптеках, або ж самостійно збирати їх у екологічно чистих регіонах, подалі від автошляхів.

Разом з тим лікар радить бути обачним при споживанні лікарських трав, адже кожен трав’яний чай – це все ж таки ліки, що мають як покази, так і протипоказання до вживання!

Детальніше про дозування, особливості застосування лікарських засобів рослинного походження, ви можете дізнатися, звернувшись на консультацію до нашого лікаря фітотерапевта Оксани Анатолівни у CENTRMED, що у Кам’янці-Подільському. Фахівець складе індивідуальний план профілактики чи лікування захворювання і вестиме вас до повного одужання. Будьте певні – ваше здоров’я у надійних руках кваліфікованих спеціалістів.

ЛІКУВАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ ТРАВ

Звісно, лікування травами вимагає тривалого часу, але ж і дія цілющих рослин багатовекторна. Іншими словами: однією лікарською рослинкою можна вилікувати одразу декілька недуг. Хіба це не диво природи? Нижче ми розповімо вам про властивості декількох таких диво-трав, які обов’язково мають бути у раціоні вашої родини впродовж всієї осені.

ШИПШИНА (у народі її називають ще «дикою трояндою») лідер серед трав за вмістом вітаміну С. У плодах шипшини вітаміну С в 10 разів більше, ніж у чорній смородині і в понад 50 разів ніж у лимоні. Лише 10 ягідок шипшини покривають денну норму цього вітаміну в організмі людини. 

Ця рослинка багата також і на вітамін E, фолієву, лимонну і яблучну кислоти, багато в ній дубильних речовин і танінів. У своєму складі шипшина містить низку корисних мінералів та вітамінів: кальцій, залізо, солі калію, фосфор, мідь, магній та фосфор, хром тощо. Цінна «дика троянда» і різними антиоксидантами (елагова кислота, катехіни, кверцетин), які надійно захищають клітини організму від ушкоджень та зменшують запальні процеси.

Вживати напої з шипшини потрібно для:

  • підвищення опірності організму інфекціям (актуально в осінньо-зимовий період);
  • виведення токсинів;
  • зниження кров’яного тиску;
  • зменшення ризику виникнення цукрового діабету (шипшина покращує всмоктуваність інсуліну, що нормалізує рівень глюкози);
  • нормалізації травлення і покращення апетиту;
  • підтримки еластичності та міцності судин;
  • покращення кровообігу;
  • запобігання утворенню каменів у нирках;
  • зниження холестерину у крові (завдяки чому зменшується ризик розвитку серцево-судинних захворювань);
  • нормалізації травлення та покращення апетиту;
  • стимуляції вироблення жовчі та очищення печінки;
  • схуднення (хто потерпає від надмірної ваги);
  • покращення стану шкіри та загоєння дрібних опіків і ран;
  • зупинки процесу старіння організму. 

Зазвичай чай з шипшини вживають курсами і з інтервалами. Про це найкраще розповість лікар-фітотерапевт на індивідуальній консультації у нашому медичному центрі.

ЧЕБРЕЦЬ (в перекладі з давньогрецької «сила духу») – унікальна за своїм потужним складом лікарська рослина, яка використовується не лише в медицині, але й в кулінарії та косметології. 

В холодну пору року чай з чебрецю чинить цілющий зігріваючий ефект, ще й аромат надзвичайно приємний. А все тому, що до складу цієї диво-трави входять різноманітні смоли, флавоноїди, органічні кислоти, дубильні речовини, тимол.

Рослина багата на вітаміни та мікроелементи С, K, Zn, В, P, Na, Mg, Ca, селен та залізо. Чебрецевий напій гарно лікує запальні захворювання порожнини рота, що часто трапляються восени, помічний він і при застуді тощо.

Запашна трава наділена такими якостями як:

  • зміцнює імунітет; 
  • покращує обмін речовин;
  • допомагає при лікуванні захворювань органів дихання (при трахеїті, бронхіті, ларингіті, гарно розріджує і виводить мокротиння з організму);
  • чинить знеболюючий ефект;
  • заспокоює нервову систему;
  • знищує хвороботворні бактерії (що важливо у холодну пору року);
  • запобігає виникненню запальних процесів;
  • налагоджує гормональний фон;
  • знімає набряки (в результаті знижується кров’яний тиск);
  • покращує роботу шлунково-кишкового тракту (при метеоризмі, атонії, спазмі кишечника).

CENTRMED щиро бажає, аби кожна випита вами чашка ароматного трав’яного напою стала для вас джерелом енергії, міцного здоров’я та довголіття в гармонії з природою. А наш знавець фітотерапії вам у цьому з радістю допоможе.

Запис на консультацію та довідки за телефоном:

+38 (096) 796-36-85

Адреса CENTRMED: м. Кам’янець-Подільський, вул. Драгоманова 14-А.

22.04.2025р.