ЛІКАРСЬКІ ТРАВИ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ЗДОРОВ’Я СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ

У цій статті ми розповімо вам, як за допомогою лікарських рослин, що ростуть в Україні, продовжити життя головному органу кровоносної системи, як потурбуватися про серцево-судинне здоров’я загалом і бути зажди у гарному настрої. Адже, нажаль, статистика серцевих хвороб жахає: на консультацію до кардіолога все частіше звертаються пацієнти 25-40-річного віку.
ФАКТОРИ РИЗИКУ СЕРЦЕВО-СУДИННИХ ЗАХВОРЮВАНЬ
Однозначних причин розвитку хвороб серця та судин медики не виділяють, усе індивідуально. Однак, сучасна медицина акцентує увагу на факторах ризику цих захворювань, серед яких виокремлюють:
- підвищені показники «поганого холестерину»;
- паління;
- незбалансоване та нездорове харчування;
- підвищений рівень глюкози у крові;
- високий артеріальний тиск;
- малорухливий спосіб життя;
- ожиріння, зайва вага;
- неконтрольоване споживання алкоголю;
- стрес, тривога, депресивні стани тощо.
Часто серцеві хвороби протікають непомітно і відчуваються вже тоді, коли недуга прогресує. Тому, вже сьогодні за допомогою лікарських рослин потрібно зайнятися профілактикою зміцнення свого серця. Народна медицина однозначно ефективна і є надійним доповненням до лікування традиційною медициною.
ПРИРОДНІ ВЛАСТИВОСТІ ЛІКАРСЬКИХ РОСЛИН У КАРДІОЛОГІЇ
Не секрет, що лікарські трави цілющі для усього організму людини, зокрема для підтримки здоров’я серцево-судинної системи.
Для більшого розуміння цінності трав ми згрупували їх за фармакологічними ефектами.
РОСЛИНИ, ЩО ЗАСПОКОЮЮТЬ НЕРВОВВУ СИСТЕМУ:
- валеріана, пустирник (собача кропива).
Трава пустирник багата на алкалоїди, органічні кислоти, дубильні речовини, ефірні олії, вітаміни А, Е, С, мікро-та макроелементи. Саме ці речовини чинять седативну дію, зміцнюють організм. Відвари з цієї рослинки налагоджують серцевий ритм, зменшують прояви задишки при серцевій недостатності, а також нормалізують сон.
Основною речовиною валеріани є валепотріати та ефірна олія, що знижують збудження центральної нервової системи, нормалізують артеріальний тиск та регулюють роботу серця. Відвари з кореня валеріани застосовують при лікуванні і профілактиці стенокардії та артеріальній гіпертензії.
ЛІКАРСЬКІ ТРАВИ ПРИ АРИТМІЇ:
- глід, календула.
Плоди та листя глоду багаті на тритерпенові сполуки та флавоноїди, аскорбінову кислоту, сорбіти, вітами С та Е, завдяки чому налагоджується серцевий ритм, розширюються коронарні судини, відповідно – покращується постачання киснем міокарда та нейронів головного мозку. Відвари з глоду допоміжні для нормалізації тиску, особливо в період вікових змін.
Квіти календули цінні флавоноїдним кверцетином, що допомагає усувати біль у грудях і приводить у норму нерегулярне серцебиття.
ПРОТИТРОМБОЗНІ ЛІКАРСЬКІ ТРАВИ:
- буркун, конюшина.
У своєму складі буркун містить природний антикоагулянт дикумарин, що розріджує кров та знімає судоми. Цю лікарську рослину використовується для лікування. Настоянка з буркуна має антигіпоксичну дію і чинить на серцево-судинну систему протиішемічний ефект.
Конюшина цінна тим, що багата на саліцилову кислоту та біологічно активні речовини, завдяки чому добре розріджується та очищаються кров, судини, підвищуються показники «корисного холестерину», зміцнюється серцево-судинна система загалом. Відвари з квітів та листя конюшини мають виражену здатність знімати запальні процеси в організмі, відновлюють сили і енергетичний баланс.
ФІТОТЕРАПІЯ ПРИ СЕРЦЕВІЙ НЕДОСТАТНОСТІ:
- горицвіт, астрагал.
Горицвіт – один із найпоширеніших і дієвих компонентів гомеопатичних ліків для серця, оскільки чинить седативну дію, має антиаритмічні та кардіотонічні властивості, уповільнює ритм серця та збільшує ударний об’єм крові. Часто лікар-гомеопат призначає вживати напої з горицвіту при функціональних неврозах серця та вегето-судинній дистонії.
Найбільша цінність лікарської рослини астрагал (у перекладі дослівно «трава безсмертя») – її корінь. Травники вважають його найпотужнішим природнім імуномодулятором. Екстракт «трави безсмертя» цінний своїми активними компонентами (дубильні речовини, глікозиди, флавоноїди, алканоїди), потужним вітамінним комплексом з Ca, Fe, Al, Na, Mn, Mg. Астрагал використовують при лікуванні гіпертонічних недуг з проявами стенокардії. Трава має потужний природний судинорозширювальний ефект, є діуретиком.
Як бачимо, народна медицина багата на природні ліки, доступні і дієві. Однак, як кожна людина унікальна, так і план лікування чи профілактики захворювання травами для кожного індивідуальний.
Лікуванням дарами природи, найрізноманітнішими фітокомпозиціями у ЦСМ займається досвідчений фахівець фітотерапії Оксана Анатоліївна Григоренко. Зазвичай до лікаря-фітотерапевта звертаються уже тоді, коли традиційне лікування не дало позитивного результату або ж виник побічний ефект внаслідок дії фармпрепаратів.
Проте, спираючись на чималий досвід роботи, вже на першій консультації Оксана Анатоліївна збере анамнез пацієнта, врахує його індивідуальні особливості та підбере ефективне лікування рослинами чи препаратами на їх основі.
ЗАСТОСУВАННЯ ЛІКАРСЬКИХ ТРАВ
Клінічну дію лікарських трав підтверджено багатолітньою медичною практикою. Втім варто нагадати про особливості використання лікарських рослин:
– найважливіше – не займатись самолікуванням. Лише фітотерапевт може розробити безпечну і дієву схему вживання лікарських трав;
– на відміну від медикаментозних препаратів, результативна фітотерапія потребує тривалого лікування (оскільки лікарські трави діють повільніше, ніж медикаменти), найкраще – під контролем фахівця фітотерапії. Такий фахівець працює у нашому медичному центрі;
– трави важливо приймати курсом, дотримуючись інструкцій лікаря;
– під час лікування заборонено вживати алкоголь;
– лікарські рослини не мають такої низки протипоказань, як медикаменти, але побічні дії у них все ж є. Проявляються вони, коли пацієнт самовільно приймає трави впродовж тривалого часу та у значній кількості. Саме тому з цього питання важливо вчасно звернутися на консультацію до фітотерапевта у CENTRMED, який за встановленим діагнозом підбере потрібні фітокомпозиції, проконсультує та буде вести вас до повного одужання.
У CENTRMED, що у Кам’янці-Подільському, ви зажди можете отримати кваліфіковану медичну допомогу від фахівців різних напрямків зокрема і консультація фітотерапевта, в тому числі і при захворюваннях серця та судин.
Дотримуючись простих інструкцій лікарів нашого медичного центру, ви збережете здоров’я свого серця віддячуючи йому за неоціненну роботу – 100 000 ударів впродовж доби! Бажаємо здоров’я!
Запис на консультацію та довідки за телефоном: +38 (096) 796-36-85
Адреса CENTRMED: м. Кам’янець-Подільський, вул. Драгоманова 14-А.
15.04.2025р.