Шкідливі звички, як відомо, є найлютішими ворогами нашого здоров’я. Водночас, від чогось, до чого сильно звикли, позбавитися дуже складно. Проблема ще й у тому, що багатьох своїх звичок ми вже не помічаємо. Але якщо є величезне бажання змінити спосіб життя з метою збереження здоров’я, то варто придивитися до себе, проаналізувати помилки і жити стане легше! Хоча б на пару кілограмів!
Отже, які звички призводять до зайвої ваги?
Незважаючи на те, що багато хто в силу різних причин знаходять виправдання для пояснення своєї відмови від сніданку, дієтологи настійно рекомендують снідати з ранку — це запустить обмін речовин після пробудження. Більше того, без сніданку ви незабаром так зголоднієте, що ризикуєте з’їсти зайве в обід, а ваш організм, налякавшись ранкового голоду, вирішить накопичити побільше калорій на всякий випадок.
Захопившись подіями, що відбуваються в телевізорі, ми й не помічаємо, як з’їдаємо більше, ніж треба. Дослідження показали, що люди, які проводять біля телевізорів не менше двох годин на день, більш схильні до повноти. Причина тут не тільки в тому, що ми ризикуємо з’їсти більше, але і в тому, що ми менше рухаємося, а тому витрачаємо менше калорій.
Велику частину часу ми проводимо в офісі, тобто сидимо. Добираємося на роботу на транспорті, а якщо є машина, то про піші прогулянки взагалі забуваємо. Звичайно, змусити себе вранці пробігти кілька кілометрів може не кожен, але від ліфта можуть відмовитися майже всі. Підйом на свій поверх по сходах забезпечить хоча б кілька хвилин фітнесу. Підраховано, що підйом по сходах на дев’ятий поверх допомагає спалити близько 1300 калорій.
Звичайно, висипатися в сучасних умовах здається справжньою розкішшю. Статистика показує, якщо в середині минулого століття людина спала в середньому вісім годин на добу, то в наші дні приблизно шість з половиною годин. Якщо ви укладаєтеся в ліжко далеко за північ, а вранці змушуєте себе піднятися, то ризикуєте набрати зайві кілограми. Це пов’язано з тим, що нестача сну стимулює вироблення гормону, що підвищує апетит, при цьому вироблення лептину, що пригнічує апетит, навпаки, знижується.
На прийом їжі необхідно виділяти достатньо часу. Якщо ви станете запихати в себе бутерброди на бігу, мозок просто не встигне отримати сигнал про насичення, і вам буде здаватися, що ви все ще голодні.
Якщо ви думаєте, що відмовившись від тістечок і булочок і збагативши свій раціон йогуртами без цукру і дієтичною газованою водою, забезпечили собі здорове харчування, то крупно помиляєтеся. Справа в тому, що дієтичні продукти дуже оманливі: вони приховують штучні цукрозамінники, які уповільнюють обмін речовин, що загрожує відкладенням жиру. Крім того, зізнайтеся, етикетки з написами «без цукру», «легкий йогурт», «знежирений продукт» знімають перед нами всі обмеження в кількісному споживанні.
Спиртні напої дуже калорійні. Причому, чим вище градус, тим більше калорій. І навіть у малих дозах алкоголь зупиняє процес спалювання жиру на термін до 12 годин, провокує зневоднення тканин, уповільнює ріст та відновлення м’язової тканини!
Хоч дієтологи і рекомендують їсти часто і маленькими порціями, але як перекушування багато хто вибирає не зовсім корисні продукти: шоколадки, чіпси, попкорн… Чи не краще запастися яблуком або помідоркою?
Бажання заглушити поганий настрій морозивом або гамбургером знайоме всім. Але чи поліпшать ваш настрій набранні через такі перекуси кілограми?
А боротися зі стресом можна і по-іншому. Психологи рекомендують, перш за все, зайнятися спортом, він допомагає позбавлятися від тривожних думок і агресії, надає впевненість у собі . Не обов’язково щодня ходити в спортзал, цілком достатньо буде займатися регулярно в своє задоволення.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.