9 жіночих гормонів здоров’я і краси

Причини гормонального дисбалансу можуть бути самі різні: стрес, вірусні інфекції, хронічні захворювання, слабкий імунітет і навіть порушення режиму сну. Щоб встановити, що саме відбувається з гормональним фоном, потрібно пройти тест на гормони. Кам’янець-Подільський Центр сімейної медицини пропонує якісні лабораторні дослідження, що допоможе швидко поставити діагноз і почати своєчасне лікування.

А підштовхнути на проходження тесту повинні такі симптоми, як нерегулярний менструальний цикл, рясні місячні або сильні больові відчуття при них. Також повинні насторожити проблеми зі шкірою, а ще проблеми із зачаттям і зниження лібідо.

Які ж гормони підтримують в нормі жіноче здоров’я?

Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ)

Синтезується в гіпофізі і покликаний сприяти утворенню і дозріванню яйцеклітин, впливає на формування фолікула. При досягненні максимального рівня ФСГ настає овуляція. Тест на виявлення ФСГ один з основних для виявлення причин патології репродуктивної системи.

Лютеїнізуюий гормон (ЛГ)

Виробляється гіпофізом і стимулює формування прогестерону, відповідає за овуляцію і формування жовтого тіла. При високому рівні ЛГ ймовірна передчасна менопауза і гіпофункція яєчників. Прогестерон

Цей унікальний жіночий гормон синтезується в яєчниках, корі надниркових залоз, відповідає за утворення жовтого тіла і плаценти під час вагітності. Головне завдання прогестерону – регуляція менструального циклу. Також він готує ендометрій до прикріплення яйцеклітини.

Естрадіол

Його ще називають гормоном краси. Під його впливом формуються вторинні статеві ознаки: округлі форми фігури, оксамитовий тембр голосу, шовковиста шкіра. Також естрадіол регулює менструальний цикл, контролює обмінні процеси в кістковій тканині, відповідає за гарний настрій і лібідо.

Тестостерон

Дуже важливий гормон для репродуктивної системи жінки, бере участь у формуванні фолікула яєчника. Підвищений рівень тестостерону може призвести до порушення менструального циклу, появі волосистості на обличчі, акне, себорейного дерматиту.

Інгибін В

У жінок це гормон є головним показником EFORT-тесту (Exogenous FSH Ovarian Reserve Test) – тест на функціональний резерв яєчників. Інгибін В визначає вироблення життєздатних яйцеклітин, а також є маркером пухлини яєчників в період мено- і постменопаузи.

Пролактин

Даний гормон виробляється лактотрофами – клітинами передньої долі гіпофіза. Його роль досить істотна для нормальної роботи всього організму, а особливо для роботи репродуктивної системи. Високий рівень пролактину є дуже частою причиною безпліддя.

Антимюллерів гормон

Рівень цього гормону корелює з кількістю антральних фолікулів, кількість яких впливає на успіх зачаття. Підвищений рівень цього гормону відзначається при синдромі полікістозних яєчників, пухлині яєчників, безплідді.

Тіреотропний гормон

Стимулююче впливає на всі етапи біосинтезу гормонів щитовидної залози, які впливають на посилення розщеплення вуглеводів, підвищення поглинання глюкози м’язами, стимуляцію білкового синтезу, підвищення розщеплення жирів і окислення жирних кислот. Крім того, цей гормон допомагає підтримувати в нормі вагу і стрункість.