9 психосоматичних причин хвороб

Про те, що стартом для багатьох захворювань можуть стати психологічні причини, лікарі встановили давно. Психосоматика грає не останню роль в роботі організму.

Що ж запускає хвороби і як це змінити?

Хвороба – привід відпочити

Життя в сучасному світі часто нагадує гонки по пересіченій місцевості: робота, сім’я, саморозвиток, турботи і тривоги. Все це рано чи пізно виснажує організм, позбавляючи його енергії. І ось в якийсь момент людина ламає ногу або хапає грип. Організм сам вибирає, коли прийшов час зробити перерву і набратися сил, просто нічого не роблячи. І способи для цього вибирає найрізноманітніші, аби відпочити.

Хвороба – необхідність турботи

Любов і турбота – потреба кожної нормальної людини, якою би сильною і успішною вона не була. Якщо не вистачає уваги від близьких, ніжності з боку партнера, тіло моментально «розуміє» це і захворює. Погодьтеся, кожному на час приємно знову відчути себе дитиною, яку оточують турботою, годують вкусняшками, заспокоюють. При цьому хвороба прогресуватиме до тих пір, поки посил не помітить адресат і хворий не отримає бажаного.

Хвороба – можливість відсунути небажані справи

Чи бувало у вас в житті таке, що напередодні важливих, але неприємних справ, ви хворіли? Наприклад, дружина хоче розлучитися, але чоловік раптово захворює і розлучення доводиться відкласти.
Механізм взаємозв’язку простий: хвороба виникає як привід відкласти вирішення важливої ​​неприємної проблеми. Аналогічно можна пояснити невдачі в кар’єрі або особистому житті.

Хвороба як самопокарання

Психологи стверджують, що почуття провини – негативне почуття, здатне запустити хвороботворні процеси в організмі. Відчуваючи провину, людина підсвідомо програмує себе на хворобу, тим самим караючи. Пам’ятайте: відчуття провини небезпечно для вашого здоров’я!

Хвороба – бажання привернути увагу

Особливо часто такі ситуації спостерігаються з літніми людьми. Часто хвороба перетворюється в справжній терор для рідних. Крім того, ви ж помічали, яка тема найбільш популярна серед сусідів і знайомих? Правильно, обговорення болячок. Дійсно, багато людей нарешті відчувають себе центром Всесвіту, коли про них говорять, і нехай навіть темою обговорення буде недуга.

Хвороба – відображення страхів і образ

Наше тіло настільки чутливе до настроїв, що підсвідомо транслює ставлення до життя. Так, коли людина все приймає близько до серця, переживає через дрібниці, очікувані кардіозахворювання, і тогді стає необхідним лікування серця. Кам’янець-Подільський Центр сімейної медицини пропонує послуги кардіолога, ціни ви можете дізнатися на сайті. Якщо ж людина звалила на себе важку ношу відповідальності – болить спина. При цьому, чим сильніше ігноруються внутрішні проблеми, тим більше болить.

Хвороба – стимул полюбити себе

Людський організм не прощає зневажливого ставлення до себе. Тому в якийсь момент хворобою змушує нас згадати про здорове харчування, прогулянки, масажі, зарядку.

Хвороба – привід переосмислити життя

Коли раптово обрушується серйозна хвороба, в нашій голові ніби спрацьовує клацання і з’являються думки: чи в правильному напрямку я рухаюся, чи правильно ставлюся до людей, що для мене найважливіше. Включається свого роду генеральне прибирання внутрішнього світу.

Хвороба – можливість здійснити останнє бажання

У деяких людей протягом життя виникають непереборні бажання, які з якихось причин неможливо здійснити. А в стані «при смерті» приходить розуміння, що втрачати вже нічого, треба швидко надолужити згаяне: відправитись в божевільну подорож, звільнитися з ненависної роботи.

Шукайте підтримку та консультації в Центрі Сімейної Медицини у м. Кам’янець-Подільський, розташованому за адресою: вул. Драгоманова, 14а. Наші лікарі готові надати Вам корисні поради та підтримку щодо Вашого здоров’я.