Кожен з нас хоча б раз у житті опинявся в ситуації, коли раптово прихопив зуб або почався шлунковий розлад, а ніяких лікарських засобів під рукою не виявилося. При невеликих недугах корисно знати, які з домашніх засобів допоможуть швидко і ефективно впоратися з проблемою.
У той же час фахівці попереджають, що при використанні будь-яких домашніх засобів треба порадитися з лікарем.
З давніх часів курячий суп зарекомендував себе як ефективний засіб при лікуванні застуди, особливо у дітей. Ця страва є не просто зігріваючою і поживною, а й, за підтвердженням наукових досліджень, допомагає знизити активність білих кров’яних тілець, які викликають простудні симптоми.
Гвоздикове масло — джерело евгенолу, природного болезаспокійливого і антибактеріального засобу. Особливо часто народна медицина застосовує гвоздикове масло для лікування зубного болю. Найчастіше застосовують пару крапель гвоздикового масла, розбавлених в чайній ложці оливкової олії, якими промокають медичну вату і прикладають до хворого місця. Разом з тим застосування гвоздикового масла вимагає дотримання деяких пересторог. Так, нерозбавлене гвоздикове масло в контакті з ротовою порожниною може викликати печіння, пошкодження тканини і нервів, біль. Його не рекомендується застосовувати при пошкодженні шкіри.
Як правило, харчова сода, або бікарбонат натрію, є основним інгредієнтом в багатьох антацидах, що продаються без рецепту. Її дія заснована на хімічній реакції з надлишком кислоти в шлунку, що призводить до більш нейтрального рН у шлунку. Легкий содовий розчин допоможе легко і швидко впоратися з розладом шлунка.
Незбиране молоко часто використовується для лікування герпесу. Лихоманка на губах викликається вірусом простого герпесу, тому вилікувати її не можна. Але скоротити час загоєння цілком можливо. Монокапрін, що міститься в цілісному молоці, здатний швидко позбавити від непривабливих і хворобливих бульбашок на губі. Монокапрін зменшить активність вірусу, а молоко сприяє загоєнню уражених ділянок.
Напевно, смачнішого лікування хворого горла не знайти. Доведено наукою, що мед як самостійний засіб або в поєднанні з імбирним чаєм і лимоном є засобом, який ефективний настільки ж, як і сиропи від кашлю. Мед пом’якшує біль у горлі і зменшує напади кашлю.
Виявляється, оцет полегшує подразнення на шкірі, викликані надмірною дією сонця. Звичайно, краще перед засмагою використовувати сонцезахисні креми, але якщо це не вдалося, то розбавлений оцет допоможе охолодити шкіру. Можна на ніч накласти на ділянки тіла, постраждалі від сонячних опіків, змочений оцтовим розчином рушник.
Це може здатися дивним, але науково доведено, що скотч добре допомагає загоєнню віддалених бородавок. Як правило, для загоєння бородавки йде близько 28 днів. Дослідження показало, що застосовуючи метод скотча, бородавки зникають у 85% випадків. Для цього треба покрити бородавку скотчем на 6 днів, потім зняти скотч, намочити бородавку і по можливості видалити шкірку пемзою. Можна ще на добу наклеїти скотч і повторити процедуру.
Цей засіб часто використовується для маскування жирного волосся. Звичайно, краще прийняти душ, але бувають випадки, коли це неможливо. Тоді можна взяти чайну ложку присипки, розподілити її по волоссю гребінцем або руками.
Народна медицина часто використовує оливкову олію для лікування болю у вусі. Перевірено, що тепла оливкова олія заспокоює запалене середнє вухо, зменшує біль, викликаний блокуванням слизу в трубці, що вирівнює тиск повітря по обидві сторони барабанної перетинки.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.