8 психічних розладів, подарованих гаджетами та Інтернетом

Нові способи комунікації значно спростили людині життя. З їх допомогою легше спілкуватися, вчитися, отримувати доступ до нової інформації та розваг. Але за такий комфорт доводиться розплачуватися новими психічними недугами, які встановили медики.

Синдром фантомного дзвінка

При даному розладі людину переслідують слухові і моторні галюцинації. Їй часто здається, що телефон в кишені дзвонить або вібрує, хоча насправді нічого не відбувається. Формування цього психічного розладу пов’язано з використанням мобільного телефону. Будь-яке ворушіння або найменший шурхіт людина починає пов’язувати з дзвінком. З’являється дане захворювання на тлі стресу і є досить поширеним.

Номофобія

Цей термін пішов від виразу no mobile fobia, що буквально означає «страх залишитися без мобільного телефону». Напевно, вже кожному з нас знайоме відчуття дискомфорту, коли ми раптово залишаємося без мобільного пристрою при собі. У світі залишається все менше людей, які не страждають даними розладом. Проявляється дана фобія по-різному: у когось виникає почуття занепокоєння через те, що сів акумулятор, а хтось впадає у справжню паніку.

Кіберхвороба

Суть захворювання полягає в тому, що у людини з’являється запаморочення, дезорієнтація і нудота при взаємодії з певними електронними пристроями. Термін з’явився ще в 1990-х роках, коли вийшли перші пристрої віртуальної реальності.

Facebook-депресія

Суть хвороби в тому, що людина впадає в депресію від контактів у соціальній мережі або їх відсутності. У ході спостережень доведено, чим більше часу молоді люди проводили у Facebook, чи інших соцмережах, тим гірше ставав їх настрій і ставлення до життя. Це пояснюється тим, що люди, як правило, викладають ті фотографії та відомості про себе, які виставляють їх в кращому світлі. Як результату, створюється враження, що у друзів і знайомих життя краще, насиченіше, яскравіше, фігура гарніша, будинок красивіше. Природно, постійне споглядання чужих благ призводить до депресії.

Інтернет-залежність

Це патологічна потреба мати постійний доступ до Мережі, що негативно відбивається на інших сферах життя, а часто і повністю витісняючи їх. Наприклад, для багатьох це стало причиною відсутності особистого життя або невдач у відносинах, проблем на роботі. Серед вчених точаться суперечки про те, чи можна ставить інтернет-залежність в один ряд з наркоманією або це психічної розлад.

Залежність від онлайн-ігор

Це захворювання більш відомо, воно ще носить назву «лудоманія», і дія його більш руйнівна. Є чимало випадків, коли гравця буквально затягувало у віртуальний світ гри, в результаті він втрачав сім’ю, друзів, роботу, а іноді і життя. Цей психічний розлад викликає важкі депресії, може привести до фізичного виснаження і навіть до самогубства.

Кіберхондрія

Даним психічним розладом страждають дуже недовірливі особистості, які вважають, що у них є одне або кілька захворювань, про які вони читали в Інтернеті. Як результат, здорова людина, у якої просто заболіла голова може навіяти собі, що серйозно хвора. А, як довели психіатри подібна переконаність може дійсно породити проблеми зі здоров’ям і вже не уявну, а реальну хворобу.

Ефект Google

Людина з даним розладом впевнена, що знання їй не потрібні, навіщо забивати голову зайвою інформацією, якщо вона завжди знаходиться на відстані пари кліків. Підступність захворювання в тому, що навіть якщо хтось і думає інакше, це не дає йому імунітету від «ефекту Google». Мозок просто відмовляється запам’ятовувати нову інформацію, незалежно від волі, знаючи, що набагато простіше буде потім знайти її, ніж зберігати.

Більшість з нас є користувачами сучасних технологій, але щоб не стати рабами пристроїв, давайте використовувати їх, усвідомлюючи можливі негативні наслідки. Бережіть себе!