В очікуванні вихідних багато хто з нас мріє насамперед відіспатися на тиждень вперед. Але сомнологи запевняють, що у такий спосіб енергію не накопичити. Розумніший варіант — щодня спати трохи довше. І це цілком реально!
Звук будильника – найненависніший звук у житті багатьох людей. Але експерти радять, як можна спати на цілу годину довше і почуватися набагато краще.
Поради
- Відведіть собі кімнату або місце, яке асоціюється у вас лише зі сном та відпочинком.
- Мінімізуйте вплив ультрафіолету на вас хоча б за дві години до сну. Змусіть себе відкласти усі гаджети до ранку. Краще візьміть до рук книжку, паперову!
- Розпиліть по кімнаті та ліжку запах лаванди. Це допоможе розслабитися та швидше заснути.
- За 40-60 хвилин до сну прийміть теплу ванну, можна з додаванням ефірних олій тієї ж лаванди або з настоянкою м’яти.
- Заваріть ромашковий чай. Цей напій також сприяє заспокоєнню.
- Розслаблять м’язи та знімуть почуття тривоги добавки магнію та Омега-3. Нещодавно вчені встановили, що дефіцит Омега-3 сприяє нестачі мелатоніну – гормону сонливості. Продукти, в яких міститься цей елемент – жирна риба (лосось, скумбрія, сардина, тунець), горіхи, насіння конопель.
- Навчіться медитувати.
- Перед сном робіть дихальні вправи, вони також прискорюють настання сну.
Якщо ви вирішили приймати добавки чи трави, що сприяють сну, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. При регулярних порушеннях сну, можливо, доцільно пройти обстеження, що можна зробити в ЦСМ. Кам’янець-Подільський Центр сімейної медицини запрошує відвідати кваліфікованих спеціалістів, які допоможуть зберегти та зміцнити здоров’я.