Вода є найнеобхіднішим і правильним джерелом вологи для нашого організму. У той же час існують напої, які окрім вологи збагачують організм корисними речовинами.
Науково доведено, що зелений чай знижує ризик раку, остеопорозу і серцево-судинних захворювань. Флавоноїди, поліфеноли і антиоксиданти, щомістяться в зеленому чаї у великій кількості,захищають клітини від шкідливої дії і нейтралізують вільні радикали. Крім того, в зеленому чаї міститься фтор, який зміцнює кістки і корисний для зубів.
М’ятний чай допомагає впоратися з розладом шлунка і благотворно впливає на роботу травної системи, він допомагає їжі просуватися через шлунково-кишковий тракт. М’ята має протиспазматичну властивість, вона знімає болі в м’язах і м’язове напруження, заспокоює нервову систему.
Користь молока в тому, що в ньому містяться складні вуглеводи, білки і трохи жиру (з 1% вмістом жиру). Це дозволяє продукту повільно засвоюватися, що дає відчуття ситості протягом певного часу. Завдяки складним вуглеводам цукор в крові залишається стабільним. Молоко відомо вмістом кальцію, який добре засвоюється за рахунок наявності в складі і вітаміну D. Крім того, кальцій допомагає клітинам спалювати жири, а значить, молоко сприяє нормальному зниженню ваги. Стакан молока (250 г) містить 120 калорій.
Цей напій знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Харчові волокна і білки соєвого молока знижують рівень «поганого» холестерину і тригліцеридів. Але якщо ви захочете повністю замінити коров’яче молоко соєвим, то організм може відчувати дефіцит кальцію і вітамінів А і D. Хоча сьогодні можна купити соєве молоко, збагачене цими вітамінами і мікроелементами. Соя містить фітоестрогени, які, за припущеннями лікарів, пов’язані з ризиком виникнення раку грудей.
Краща властивість цих напоїв – покращувати настрій, а також захищати від виникнення серцево-судинних захворювань. Цьому сприяє вміст безлічі поліфенолів, які захищають клітини від дії вільних радикалів. Вживання гарячого шоколаду підвищує виробництво гормону серотоніну, знижений вміст якого позначається на настрої. Склянка гарячого шоколаду містить 195 калорій, какао – 115 калорій.
Відомо, що томатний сік захищає від багатьох форм раку. Науково підтверджено, що продукти переробки свіжих помідорів містять лікопен в більшій концентрації, ніж самі плоди. Лікопен значно знижує ризик розвитку раку наступних форм: ротової порожнини, шлунка, легень, печінки, молочних залоз, шийки матки, ободової і прямої кишки. Також лікопен захищає серце від дії вільних радикалів, що допомагає уникнути серцево-судинних захворювань. У склянці томатного соку міститься 43 калорії.
Журавлинний сік допомагає впоратися з інфекціями сечостатевої системи, запобігає захворюванню ясен. Проте необхідно пам’ятати про високий вміст цукру в журавлині, тому треба вибирати сік без вмісту цукру або вживати не більше однієї склянки в день.
Головна властивість апельсинового соку – високий вміст вітаміну С, що підвищує імунітет і захищає від багатьох хвороб, у тому числі від раку і катаракти. Крім того, апельсиновий сік – багате джерело фолієвої кислоти, необхідної для нормального розвитку плоду. В одній склянці апельсинового соку міститься 115 калорій.