Сьогодні в руках медицини виявилися інноваційні пристрої, які ще десяток років тому ми вважали вигадкою фантастів. І головне, що вони реально можуть допомогти нам зміцнити і зберегти здоров’я.
1. «Розумна» аптечка
Якщо з поняттям «розумна» таблетка багато хто вже звикся, то «розумна» аптечка є новинкою медицини. Компанія AdhereTech розробила і випустила гаджет, який контролює і видає таблетки пацієнтам. Коли приходить час приймати ліки, баночка починає світитися, причому для кожного пацієнта своїм кольором. Якщо пацієнт все-таки пропустив або забув прийняти таблетку, баночка починає змінювати колір на червоний і подавати різкий сигнал.
Підгузки для малюків – справжній порятунок для батьків. Але уявіть, наскільки ще полегшитися життя мами, якщо їй не доведеться постійно перевіряти стан підгузника! Компанія Pixie Scientific запропонувала просте рішення – спеціальна бірка на підгузку вказує, коли його пора змінити. Більш того, такий чіп збере багато корисної інформації про стан здоров’я малюка. Треба просто сфотографувати бірку своїм смартфоном і показати знімок педіатру. Так ви будете знати, чи достатньо малюк п’є, в якому стані його нирки і т.п. Таким чином, лікар зможе на ранній стадії діагностувати хворобу і швидко її усунути.
Зареєструвавшись на сайті https://golantern.com/, ви можете пройти психологічний тест і отримати можливість працювати з особистим психологом. У наш час допомога професійного психолога необхідна багатьом. Сервіс же має цілий ряд переваг – консультація, не виходячи з дому, анонімність, професіоналізм, доступність. Особливо, такий сервіс допоможе тим, хто боїться або не має можливості виходити з дому.
На жаль, тіло людини крихке і в деяких ситуаціях піддається травмуванню. Якщо в машині нас захищає подушка безпеки, то в піших прогулянках тепер допоможе технологія від компанії ActiveProtective.
Принцип роботи системи схожий на дію подушок безпеки: при падінні швидко надуваються ємності, що носяться на стегні. Такий гаджет особливо корисний для людей літніх і хворих на остеопороз. Адже перелом шийки стегна у віці «за 50» – велика проблема.
Якщо звичайна радіо-няня просто сповістить вас про те, що дитина плаче, то новий пристрій від компанії Sensible Baby розповість про багато речей.
Невеликий датчик, прикріплений до одягу малюка, розповість про температуру навколишнього середовища, позу дитини, її настрій. Сигнал подається відразу, як малюк прокидається. Є можливість налаштувати і інші параметри гаджета. Такий пристрій суттєво полегшить життя батькам – адже ситуація завжди під контролем.
Таке взуття особливо порадує любителів фітнесу. Компанія Plantiga представила кросівки з датчиками, які збирають інформацію в режимі реального часу і передають її додатком на мобільному пристрої. Це допоможе спортсменам різко підвищити результати, просто змінивши стиль і режим тренувань. Корисні такі диво-кросівки і людям з порушеннями опорно-рухового апарату, так як тепер програма підкаже їм, як змінити своє життя.
Ми вже знайомі з електронним термометром, але тепер компанія Kinsa запропонувала щось новеньке. Інновація настільки ж проста, наскільки геніальна. До термометру додали інтерфейс для підключення до смартфону і створили соціальну мережу. Відтепер всі дані про температуру тіла будуть зберігатися на хмарному сервері, просто дайте лікарю доступ до цієї інформації і отримаєте діагноз. Такий градусник допоможе дізнатися середню температуру пацієнтів не тільки в межах однієї лікарні, але навіть в країні.
Цей гаджет ще крутіший. Компанія Scanadu розробила маленький пристрій, який треба прикласти до лоба і вже через 10 секунд він видасть інформацію про частоту пульсу, температури тіла, рівні гемоглобіну і кисню в крові.
Вся інформація надходить на мобільний додаток, а далі звичним шляхом – в мережу, де працюють вже медичні технології.