8 кроків для захисту від сонця

З настанням сонячних теплих днів не зайвим буде ще раз нагадати про правила захисту від ультрафіолетових променів. Чомусь в дощову погоду ми рідко вийдемо на вулицю без парасольки, але в яскравий літній день часто забуваємо про елементарний захист, який більш необхідний.

Всі знають про наявність сонцезахисних засобів, але мало хто правильно чи регулярно їх застосовує. Тим часом, фахівці британського Національного фонду з дослідження раку шкіри стверджують, що 90% випадків раку шкіри, не пов’язаного з меланомою, викликані сонячним випромінюванням.

Спробуйте уникати головних помилок при використанні сонцезахисних засобів, щоб зберегти вашу красу, а головне, — здоров’я.

1. Не економ на кремі

У 2007 році було проведено дослідження, яке виявило серйозний розрив між номінальним сонцезахисним фактором крему (SPF) і його реальним значенням. Справа в тому, що економні користувачі сонцезахисного крему наносять лише четверту частину необхідної кількості. Для повноцінного захисту обличчя потрібно близько чайної ложки крему, а для всього тіла — близько 50 г.

2. Не регулярне використання крему

Якщо ви наносите крем один раз вранці, а потім весь день смажитеся на сонці, то проблем не уникнути. Навіть самий стійкий крем, стійкий до поту і води потребує оновлення через кожні дві години. Першу порцію бажано наносити за півгодини до виходу на сонце, щоб крем встиг вбратися, а потім повторюйте процедуру кожні дві години або після купання.

3. Крем не підходить твоїй шкірі

Оптимальний захист забезпечать засоби з SPF від 15 і вище. Вони блокують повний спектр ультрафіолетового випромінювання. А от засоби, розраховані на захист тільки від одного типу випромінювання, блокуватимуть тільки частину шкідливого спектру.

4. Одним одягом не врятуватися

Велика частина ультрафіолету проникає крізь тканину. SPF звичайної футболки всього близько 5. Треба придбати спеціальний одяг з сонцезахисними властивостями, а при пранні використовувати спеціальний сонцезахисний кондиціонер, підвищуючий SPF одягу до 30.

5. Захист необхідний очам, губам і голові

Якщо ви намазали обличчя кремом і наділи сонцезахисний одяг, це ще не означає, що ви в повній безпеці. Хоч УФ-промені невидимі оку, але можуть викликати катаракту, рак повіка і рак шкіри. При купівлі сонцезахисних окулярів, простежте, щоб вони забезпечували повний захист від ультрафіолету.

На губах шкіра дуже тонка, а значить, дуже чутлива до сонця. Для губ треба використовувати захисну помаду з фактором не нижче 30 і наносити так само часто, як і крем.

Дуже важливо — не забувайте про головний убір!

6. Зовсім уникати сонця шкідливо

Насправді, сонце не настільки страшне, як про нього люблять говорити лікарі. А уникати його повністю навіть шкідливо для здоров’я. Як не дивно, але серед пацієнтів з меланомою найкращі шанси на лікування були у тих, хто проводив багато часу на сонці. Лікарі вважають, що вся справа у вітаміні D, який допомагає уповільнити розвиток раку.

7. Не треба ігнорувати чай в жарку погоду

Якщо збираєтеся випити чай, то вибирайте зелений. Вміщені в ньому антиоксиданти допоможуть потенційно раковим клітинам покинути твій організм ще до того, як вони завдадуть шкоди йому. Дві великих чашки зеленого чаю навіть в самий жаркий день — має стати правилом.

8. Спостерігай за родимками

Запобігти захворюванню набагато легше, ніж лікувати його. Меланома може спочатку виглядати як невинне цятка на шкірі, а самі різні карциноми можуть маскуватися під прищики. Тому частіше перевіряй своє тіло, особливо в тих місцях, де розташовані родимки.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.