7 звичок шкідливих для зовнішності

Коли ми говоримо про шкідливі звички, то в першу чергу думаємо про куріння, алкоголь, звичкою багато пити каву або харчуватися всухом’ятку. При цьому ніхто не подумає, наприклад, про те, що посмішка теж буває шкідлива.

Багато посміхатися дійсно шкідливо. Тобто здоров’ю від цього користь, адже виділяється корисний гормон щастя ендорфін. А ось зовнішність при звичці постійно посміхатися може постраждати, так як утворюються мімічні зморшки. Втім, як і від звички часто хмуритися. Таких звичок, як день у день поступово погіршують нашу зовнішність, є багато.

Але в основному їх сім.

1. Виражена міміка.

Особливо ця звичка відноситься до жінок. На їхніх обличчях відображаються різноманітні емоції: від радості вони широко посміхаються, коли думають — морщать чоло, а ображаючись – підтискають губи і т.п. З цієї причини мімічні зморшки з’являються раніше інших, їх можна спостерігати навіть у молодих дівчат.

Позбавитися від цієї звички допоможе лише жорсткий самоконтроль. Саме таким способом можна позбутися від більшості «зовнішніх» звичок. Стежити за собою постійно непросто, але якщо дорога краса, то доведеться постаратися.

2. Читання лежачи.

Нам добре відомо, що така поза псує наш зір, про це не раз говорили батьки. Але є ще одна загроза — зморшки на шиї забезпечені тим, хто звик читати лежачи. У такому положенні шкіра на шиї збирається в складки, а тонка і суха від природа, з часом вона втрачає здатність швидко розгладжуватися.

У цьому випадку немає яких-небудь рекомендацій типу масажу і ботокса, адже поблизу розташована щитовидна залоза. Залишається одне – читати сидячи.

3. Видавлювання прищів.

Здавалося б, чому не можна? Адже процедура механічного чищення обличчя є в арсеналі будь-якого салону краси. Але в домашніх умовах складно домогтися стерильності умов, а тому можна швидше занести інфекцію, травмувати здорові тканини. Всі ці фактори неминуче викличуть нову «хвилю» прищів.

Якщо прищі здолали вас, то краще звернути за допомогою до професіоналів, а також проявляти витримку і не чіпати їх.

4. Торкатися обличчя руками.

Багато людей при розмові рефлекторно чіпають руками обличчя: то ніс потруть, про щоку підіпруть, то підборіддя смикають. Таким неспокійним особам корисно знати, що шкода від цього подвійна: по-перше, можна занести інфекцію брудними і спітнілими руками, по-друге, розтягування шкіри сприяє утворенню ранніх зморшок.

Рада тут одна — самоконтроль.

5. Кусати губи.

При хвилюванні багато хто часто покусують губи. Але це непросто не естетично виглядає, але може завдати шкоди здоров’ю – в ранки і мікротріщини, що виникають при обкушуванні, може потрапити бруд і почнеться запалення, крім того, покусані губи складніше нафарбувати помадою, так як вона лише підкреслить дефекти.

У цьому випадку допоможе все той же самоконтроль, а також декоративна помада, яку не дуже приємно облизувати.

6. Гризти нігті.

У медицині є навіть спеціальний термін — оніхофагія, що означає обкушування нігтів. Цією «недугою» страждає близько третини дітей 7–10 років, половина підлітків і третина дорослих. Багато хто вважає цю звичку психічним розладом, але лікарі ще не встановили до кінця її природу. Чи варто говорити про естетику покусаних нігтів?

Позбутися від цієї напасті можна простим походом в манікюрний кабінет, де красиво нафарбують або наростять нігті. Це посилить самоконтроль.

7. Сидіти нога на ногу.

В основному ця звичка властива тим, у кого сидяча робота. А відбитися таке положення може на ногах: варикоз – прямий наслідок положення нога на ногу.

Корисно купити зручне крісло для роботи спеціально під вас, коли можна буде в будь-який час підіймати ноги вище, щоб прийняти позу, зручну для вашого тіла. Так шкідлива звичка зникне сама собою.