Депресія – хвороба XXI століття. Найчастіше причиною психологічного неспокою стає перевтома і стреси, якими насичене наше життя. Але буває, що депресію може викликати якась зовні абсолютно нешкідлива звичка.
Дослідження показали, що постава прямо впливає на емоції. Вчені з’ясували, що згорблені люди частіше використовують пов’язані з депресією слова в порівнянні з тими, хто сидить прямо.
Людина, яка постійно перевіряє свій смартфон на наявність повідомлень, дуже вразлива перед депресією. Дослідження показали, що підвищений рівень депресії прямо пов’язаний із залежністю від смартфона.
Як би дивно це не звучало, але виявилося, що ризик депресій зростає зі зменшенням споживання кави.
Схильність відкладати всі справи на потім, повільність в поведінці підвищує ризик втратити важливі можливості в житті, не виконавши поставлених цілей. Це впливає на самооцінку і впевненість у власних силах, підвищує рівень стресу і ризик депресії.
Цей фактор, подібно залежності від смартфонів, призводить до втрати дорогоцінного часу і скорочення живого спілкування з людьми. Постійне очікування нових повідомлень від віртуальних друзів підсилює відчуття заздрості або занепокоєння, що веде до депресії.
Якщо ви не відчуваєте нещастя у відносинах з близькою людиною, то правильніше – припинити спілкування. Особливо небезпечно після такого спілкування відчуття емоційного спустошення. Якщо такі відносини продовжувати – депресія гарантована.
Чим більше людина рухається, тим більше організм виділяє ендорфінів або гормонів задоволення, а це відмінна профілактика депресій і тривожних станів.