7 способів кинути палити

Про шкоду куріння знають всі курці, але воліють не думати про погане. Багато хто навіть розуміє, що до 70 років їх чекає рак легенів, в гіршому випадку, але так як справа все одно йде до заходу життя, то особливо і не турбуються. Проте, кожна людина хоче жити довше, а це означає, що зі звичкою палити треба щось робити. І першим твердим кроком на шляху до подолання цієї звички стане ваше рішення – кинути.

Що трапиться, якщо ви кинете курити?

Найголовніше – ви продовжите своє життя. Ціна за звичку куріння дуже висока – сім-десять років життя. Так, ніхто з нас не може сказати, що трапиться завтра. Але людина повинна робити все залежне від неї, щоб прожити довге життя здоровою.

Куріння послаблює фізичну форму. Спортсмени знають, що таке витривалість і як вона важлива. Але якщо ви курите, то ваша дихальна система не зможе нормально забезпечуватися киснем, а значить, ні про які спортивні досягнення і мови бути не може.

Багато хто до цих пір вважає, що курити – це модно. Насправді диміти сигаретою вже далеко не круто. Така людина в очах оточуючих вже не виглядає авторитетом, а навпаки, викликає негативне ставлення. А що говорити про неприємний запах з рота курця? Поцілуйте попільничку, повну недопалків, і ви все зрозумієте.

Чи варто говорити про шкоду для здоров’я, яку приносить звичка палити? Рак легенів, закупорювання вен, інфаркт міокарда тощо!

Якщо вас затягнуло куріння, але ви готові покінчити з цим, не впадайте у відчай: ви вже зробили перший і важливий крок – вирішили кинути. А ми підкажемо декілька ефективних способів покінчити з цим раз і назавжди.

1. Подумайте і виберіть основні причини, по яких ви хочете кинути палити. Запишіть їх на листку паперу і перечитуйте кожен день.

2. Виберіть дату, коли ви викурите останню сигарету, запишіть її і підготуйте свій мозок до «нового життя». Можна навіть придумати і провести ритуал останньої викуреної сигарети.

3. Займіться спортом. Фізичні навантаження знімають стрес і допомагають тілу відновитися. Починайте поступово. Це може бути спочатку коротка прогулянка раз чи два на тиждень, а потім можна довести вправи до 30-40 хвилин 3-4 рази на тиждень. Навчіться робити дихальні вправи.

4. Поступово зменшуйте кількість сигарет. Купуйте не більше однієї пачки в день, плануйте викурювання сигарет на кожен день, аж до закінчення куріння. Замініть марку, щоб процес куріння не доставляв такого задоволення. Ще один прийом – віддайте свої сигарети комусь, щоб кожен раз доводилося просити.

При цьому багато курців, які кинули курити, радять кидати різко, без поступового зменшення сигарет. Але кожен повинен знайти свій особистий спосіб.

5. Добре, коли є партнер з кидання. Підбадьорюйте один одного і допомагайте порадами, розповідями про себе, коли відчуваєте, що готові зірватися.

6. Пийте більше води. Вода допоможе вивести нікотин з організму і допоможе зняти тягу до сигарет.

7. Дієвий спосіб: вимочіть сигарету в молоці, висушіть її, а потім спробуйте викурити. Багатьом це відбиває бажання палити назавжди.

Існує безліч методик, як кинути курити. Але найголовнішим при кожній з них є сила волі і бажання бути здоровим!